Menu

Threaded View

 1. #1
  Avatar Resmi
  Gizemli
  Mesaj
  133
  Konu
  133
  Üye Avatarı

  Mesaj:133

  Konu:133

  Aldığı Beğeni:1  Çek Cumhuriyeti denince gözünüzde pek bir şey canlanmaz belki ama Prag dersek, bu büyüleyici ülkenin tarihi dokusunu hemen hayal edebilirsiniz. Prag, Çek Cumhuriyeti'nin hem başkenti hem de en büyük şehridir. Ortaçağ'dan kalma binalarıyla UNESCO Dünya Mirasları listesinde yer almaktadır. Bu yüzden, şehirde gezerken, gerçekten kendinizi Ortaçağ'da gibi hissedeceksiniz. Ayrıca Prag'da, eski çağlardan bugüne ulaşmış Charles Köprüsü, Astronomik Saat, Eski Kent Köprü Kulesi (Stare Mesto) ve St. Nicholas Kilisesi gibi gezilebilecek pek çok tarihi yer bulunuyor.
  Savaşlardan hiç etkilenmeden bugüne kadar ulaşan masalsı kasaba Cesky Krumlov; önemli ve tarihi kaleleriyle ünlü kozmopolit şehir Brno, Atatürk gibi birçok önemli ismi ağırlayan tarihi binaları ve kaplıcalarıyla ünlü Karlovy Vary; Çek Cumhuriyeti'nin mutlaka gezilmesi gereken diğer tarihi yerlerindendir.
Etiketler
Konuyu Görüntüleyenler
  There are no members to list at the moment.
Bu web sitesi çerez kullanıyor
Oturum açma bilgilerinizi saklamak, web sitesi tercihlerini kaydetmenize, içerik ve reklamları kişiselleştirmenize, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için oturum bilgilerini saklamak için çerezleri kullanıyoruz.
     
Sohbet Kolay Sohbet Sohbet Kolay Sohbet Chat ekolay Kolay Chat Tarz Sohbet Sohbet Kolay Sohbet kolay chat