Menu

Threaded View

 1. #1
  Avatar Resmi
  Gizemli
  Mesaj
  133
  Konu
  133
  Üye Avatarı

  Mesaj:133

  Konu:133

  Aldığı Beğeni:1
  Van’a gitmeyi planlıyorsanız bölgenin iklim şartlarını göz önünde bulundurmanızı öneririz. Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Van’da karasal iklim hakimdir. Şehirde kış ayları oldukça sert geçer. Karlı gün sayısı ise çok fazladır. Kışın yaklaşık olarak 150 gün sıcaklık derecesi sıfırın altındadır. Kar yaklaşık olarak üç ay yerde kalır. Yaz ayları ise genel olarak sıcak ve kurak geçse de Van Gölü serinlik verir. Yağışın en az olduğu mevsim yazdır ve sıcaklık değerleri diğer şehirlere göre oldukça yüksektir. Yılın yaklaşık 120 günü havanın açık olduğu Van Türkiye’nin en fazla güneş alan illerinden biridir. Van’ın Urartular döneminde Tuşba adını alması da bu nedenledir. Tuşba “bol güneşli” anlamına gelmektedir.
  Geçmişten günümüze gelen tarihî birikimi ile öne çıkan Van’ı ziyaret etmek için en uygun dönem yaz aylarıdır. Ancak doğa aktivitelerine elverişli özellikleri sayesinde Van kış aylarında da yoğun olarak ziyaretçi ağırlamaktadır. Geveli ilçesinde bulunan Abalı Kayak Merkezi kış sporlarını sevenlerin uğrak noktası konumundadır. Her yıl haziran ayında düzenlenen Uluslararası İnci Kefali Göçü Kültür ve Sanat Festivali, eylül ayında ErçekGölü Flamingo Göçü Festivali ve eylül ayının ikinci haftasında Akdamar Adası Ayin Törenleri ile şehir renkli bir havaya bürünmektedir.
Etiketler
Konuyu Görüntüleyenler
  There are no members to list at the moment.
Bu web sitesi çerez kullanıyor
Oturum açma bilgilerinizi saklamak, web sitesi tercihlerini kaydetmenize, içerik ve reklamları kişiselleştirmenize, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için oturum bilgilerini saklamak için çerezleri kullanıyoruz.
     
Sohbet Kolay Sohbet Sohbet Kolay Sohbet Chat ekolay Kolay Chat Tarz Sohbet Sohbet Kolay Sohbet kolay chat