Menu

Threaded View

 1. #1
  Avatar Resmi
  Magazin Editor
  Magazin Habercisi
  Mesaj
  7.951
  Konu
  7971
  Üye Avatarı

  Mesaj:7.951

  Konu:7971

  Aldığı Beğeni:0
  Global PC piyasasının 2020'nin ucuncu ceyreğinde gecen seneki aynı doneme kıyasla yuzde 13 buyuduğu ortaya cıktı. Canalys'e gore 79,2 milyon cihaz satıldı ve boylelikle son 10 yıldaki en buyuk buyume gozlendi.
  Yılın ilk ceyreğinde zayıf kalan sevkiyatlar, ikinci ceyrekte guc kazandı ve PC pazarı, ucuncu ceyrekte iyice guclendi. COVID-19'un bircok calışanı evden calışmaya zorlamasıyla notebook sevkiyatları, 64 milyon birime ulaştı. Laptop ve mobil iş istasyonu sevkiyatları onceki yıla gore yuzde 28,3 artış gosterirken masaustu ve masaustu iş istasyonlarının sevkiyatlarının yuzde 26 gerilediği gozlendi.
  Ucuncu ceyrekte markalara baktığımızda Lenovo, sevkiyatlarındaki yuzde 11,4'luk artışla 19 milyon cihaz dağıttı ve ilk sıraya yerleşti. İkinci sıradaki HP, yuzde 11,9'luk bir buyume elde etti ve 18,7 milyon cihaz sevketti. Dell, onceki seneye gore yuzde 0,5 gerileyerek dorduncu sırada yer aldı. Apple ve Acer, sırasıyla yuzde 13,2 ve yuzde 15 buyume kaydederek sırasıyla dorduncu ve beşinci sırada yer aldılar.
  Canalys araştırma direktoru Rushabh Doshi, "bu pandeminin insanların calışma, oğrenme ve işbirliği yapma şekli uzerindeki kalıcı etkileri, onumuzdeki yıllarda PC satıcıları icin onemli fırsatlar yaratacaktır," dedi.
  sizlere www.magazin.biz.tr farkıyla sunulmuştur
Konuyu Görüntüleyenler
  There are no members to list at the moment.
Bu web sitesi çerez kullanıyor
Oturum açma bilgilerinizi saklamak, web sitesi tercihlerini kaydetmenize, içerik ve reklamları kişiselleştirmenize, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için oturum bilgilerini saklamak için çerezleri kullanıyoruz.
     
Sohbet Kolay Sohbet Sohbet Kolay Sohbet Chat ekolay Kolay Chat Tarz Sohbet Sohbet Kolay Sohbet kolay chat