Menu

Threaded View

 1. #1
  Avatar Resmi
  Magazin Editor
  Magazin Habercisi
  Mesaj
  4.727
  Konu
  4714
  Üye Avatarı

  Mesaj:4.727

  Konu:4714

  Aldığı Beğeni:0  Gorunmeyen diş teli nedir fiyatı ne kadardır ? Diş teli tedavisi dişlerdeki capraşıklıkları, eğrilikleri, ayrıklıkları, yani dişlerdeki konum bozukluklarını belirli bir surec icerisinde duzelten bir tedavidir. Temel olarak dişlerde ortodontik harekete sebep olacak bir kuvvet oluşturan sistemlerle uygulanan bir tedavidir. Bundan yaklaşık 30 yıl once diş teli tedavisi dişlerin uzerine yapıştırılan ve kare formunda olan, braket dediğimiz metallerle yapılıyordu. Bu metal braketler her ne kadar dişleri istenilen duzeyde duzeltse de estetik acıdan kotu gorunmesi kullanım alanını daraltıyor, ozellikle dış gorunuşun onemli olduğu konumda olan insanlar diş teli tedavisi goremiyordu. Bu sebeple araştırmacılar metal braketlerle aynı sonucu doğuracak ve estetik acıdan daha az belirgin sistemler araştırmaya başladı. Ve şeffaf diş teli kavramı gundeme geldi.

  Gorunmeyen Diş Teli Nedir?

  Erişkin kişilerin en cok dikkat ettiği ayrıntı diş tellerinin olabildiğince az gorunmesidir. Dişler uzerine yapışan parcalara braket denir. Braketler her gecen gun daha kucultulerek imal edilmekte ve daha az gorunmektedir. Son 15-20 senedir ise porselen braket de denen ve şeffaf malzemeden imal edilen diş telleri kullanılmaktadır. Bu diş telleri hemen hemen hic gorunmez ve ortodontik tedavinin cok daha etkili bicimde yapılmasını sağlar.

  Son yıllarda lingual ortodonti denen ve icten takılan tel olarak da adlandırılan tedavi yontemi ortaya cıkmıştır. Bu yontemde kişiden olculer alınır ve dişlere ozel braketler uretilir. Uretilen diş telleri dişlerin ic taraflarına yapıştırılır ve kesinlikle gorulmez. İcten takılan tellerin normal tellere gore bazı zorlukları olsa da hic gorunmedikleri icin tel tedavisi sırasında tercih edilmektedir.


  Gorunmez Diş Teli Ceşitleri

  Gorunmez Diş Teli Gunumuzde şeffaf diş teli denildiğinde kastedilen genellikle şeffaf plak uygulamaları olsa da aslında 3 ceşit gorunmez diş teli vardır. Şeffaf diş teli olarakta isimlendirilen ve metal diş tellerine gore daha estetik olduğu icin tercih edilen bu 3 sistemin belli olmayanından az belli olanına doğru sıralaması aşağıda saydığımız gibidir.

  • Lingual ortodonti
  • Şeffaf plak
  • Şeffaf braket

  2017 Gorunmeyen Diş Teli Fiyatları

  Konvansiyonel lingual tedavi ise ağırlıklı olarak yurtdışında kullanılan bir tedavi turu. Ancak ulkemizde adını henuz cok yeni bir şekilde duyuruyor. Klasik tarzdan cok daha farklı bir şekilde hazırlanan bu diş tellerin maliyetlerinin yuksek olmasından oturu ise insanların buyuk bir kısmı bu yontemi cok dazla tercih etmiyordu. Ancak şimdilerde insanlar ağız sağlıklarına hic olmadığı kadar buyuk bir onem gosteriyorlar. Bu onem sayesinde de artık hangi yaşta olunursa olunsun hic fark etmez isteyen herkes kendine ozel ortodonti tedavisini yaptırmaya başlıyor. Bu tedavi sonrasında ise ortaya tam anlamıyla istenilen başarılı sonuclar cıkmış oluyor. Kişiler bu aşamada doktorları tarafından onlara soylenilen şeylere tam olarak dikkat ederlerse hicbir sorun ortaya cıkmadan tam anlamıyla istenildiği gibi guzel bir ağız yapısı ortaya cıkmış oluyor.

  Fiyat olarak net bir şey soylemek yanıltıcı olabilir. 5 dakikalık ucretsiz ortodontik muayene sonucu sizlere net fiyatı ortodontist verecektir. Tedavi suresini de sizlere belirtecektir.
Konuyu Görüntüleyenler
  There are no members to list at the moment.
Bu web sitesi çerez kullanıyor
Oturum açma bilgilerinizi saklamak, web sitesi tercihlerini kaydetmenize, içerik ve reklamları kişiselleştirmenize, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için oturum bilgilerini saklamak için çerezleri kullanıyoruz.