Menu

Threaded View

 1. #1
  Avatar Resmi
  Magazin Editor
  Magazin Habercisi
  Mesaj
  4.727
  Konu
  4714
  Üye Avatarı

  Mesaj:4.727

  Konu:4714

  Aldığı Beğeni:0  Evde Diş Taşı Temizliği Olur mu Nasıl Olur ? evde diş taşı temizliği
  evde diş taşı nasıl temizlenir  Sağlıklı bir vucut icin beslenmemizin ilk durağı olan ağız ve diş sağlığı cok onemlidir melekler Diş sağlığımızı korumak icin elbette ki onları temiz tutmamız gerekir. Ancak zaman zaman oluşan diş taşları icin de bazı işlemler yaptırmamız gerekebilir. Diş hekimleri tarafından yapılan diş taşı temizleme işlemini acaba evimizde yapabilir miyiz ? Bu yazımızda evde diş taşı temizliği konusunda sizleri bilgilendiriyoruz


  Diş taşlarının genel temizliği olarak ceşitli uygulamalar karşımıza cıkmaktadır. Bu uygulamar karşısında en bilindik yontem kazıma yontemidir. Kazıma yontemi gratuar ve kuret aletleri ile yapılmaktadır. Hasta acısından zahmetli bir operasyon olarak kendini gosteren kazıma işlemi, diş etlerinin kanamasına yol acmaktadır. Ayrıca diş taşlarının kirecli ve sert bir yapı bulundurması kazım işleminin yapılmasında oldukca etkin bir roldedir.

  Genel olarak bakıldığında diş taşlarının evlerde kişilerin kendi imkanları ile temizlenmesi imkansız bir haldedir. Ancak dişlerin diş taşları icin korunması bu anlamda etkili olmaktadır. Yani bu oluşumlar meydana gelmeden once kişinin kendi imkanları ile yapacağı birtakım onlemler bulunmaktadır, ama diş taşının oluşumunun ardından temizlenme aşamasında pek de yapılacak bir şey yoktur.
Konuyu Görüntüleyenler
  There are no members to list at the moment.
Bu web sitesi çerez kullanıyor
Oturum açma bilgilerinizi saklamak, web sitesi tercihlerini kaydetmenize, içerik ve reklamları kişiselleştirmenize, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için oturum bilgilerini saklamak için çerezleri kullanıyoruz.