Menu

Threaded View

 1. #1
  Avatar Resmi
  OPeNcil
  Mesaj
  109
  Konu
  109
  Üye Avatarı

  Mesaj:109

  Konu:109

  Aldığı Beğeni:0  Diş hekimliğinde implantlar hastanın kendine olan güvenini geri kazanmasına yardımcı olurlar. Kaybettiğiniz dişlerinizle beraber kaybolan fonksiyon ve gülüşünüzü kazanmak artık eskisi kadar zor değil.
  Memorial Hastanesi Ağız ve Diş Hastalıkları Bölümü Uzmanları, "Diş İmplantları" hakkında bilgi verdi.
  Eksik dişleriniz ya da iyi oturmayan ve yerinde durmayan protezlerinizle yaşadığınız ağrı ve sıkıntılardan kurtulup, daha önceden yemekten zevk aldığınız gıdaları tekrar yemeye başlamak, daha rahat ve sağlıklı bir şekilde gülebilmek için implantlar çözüm olabilir.
  İmplant teknolojisi bilişim teknolojisinden de faydalanarak üç boyutlu tasarım yapabilen programlar aracılığıyla kişiye özel hassas implant cerrahisi planlaması yapılabilmektedir.
  Yapılan planlamaya göre hassas ve hatasız bir şekilde cerrahinin gerçekleştirilebilmesi için hastaya ait özel delme kılavuzlarının 3D olarak tasarlanmasını sağlamaktadır. Daha sonra bu klavuzlar SLA cihazları yardımıyla üretilmektedir. Bu klavuz apareyler sayesinde frez giriş yolu gibi implant cerrahisinin başarısını etkileyen birçok parametre, 3 boyutlu olarak önceden saptanmış olur. Dolayısı ile implant cerrahisi sırasındaki birçok olası komplikasyon bu şekilde önlenebilmektedir.
Etiketler
Konuyu Görüntüleyenler
  There are no members to list at the moment.
Bu web sitesi çerez kullanıyor
Oturum açma bilgilerinizi saklamak, web sitesi tercihlerini kaydetmenize, içerik ve reklamları kişiselleştirmenize, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için oturum bilgilerini saklamak için çerezleri kullanıyoruz.