Menu

Threaded View

 1. #1
  Avatar Resmi
  Magazin Editor
  Magazin Habercisi
  Mesaj
  4.681
  Konu
  4668
  Üye Avatarı

  Mesaj:4.681

  Konu:4668

  Aldığı Beğeni:0  Diş erozyonu, dişte renk değişiminden aşırı duyarlılığa ve dişin acılması ve hatta dişin catlaması gibi daha bircok diş problemine kadar hafif diş problemleri yaratabilir. Diş erozyonu dişinize bircok zarar verebilir ama bunlar onlenebilir. Genel Dişcilik Akademisi diş erozyonunu onlemek icin aşağıdaki ipuclarını oneriyor:


  Asidik yiyecek veya icecek ictikten veya yedikten sonra, ağzınızı su ile calkalayın, boylece asit notrleşmiş olur.Asidik icecek veya yiyecekten tukettikten sonra dişinizi fırcalamadan en az bir saat bekleyin boylece dişiniz aside maruz kalmaktan sonra tekrar minerallere kavuşacaktır.Karbonatlı icecekleri bırakın ve bunları su, sut veya tatlandırılmamış kahve veya cay ile değiştirin.Karbonatlı icecekleri veya asidik olan doğal meyve sularını icerken kamış kullanın. Kamış sıvının tum ağzınızda gezmeden hızlıca arkaya gecmesini sağlar.Asidik icecekleri ağzınızda calkalamadan hemen yutun.Şekersiz sakız ciğnemek ağız kuruluğunu onler ve salya akışını artırır, bu da dişininiz tekrar minerallere kavuşmasını sağlayacaktır.Her zaman yumuşak diş fırcası ve floride iceren diş macunu kullanın, floride diş hassaslığına yardımcı olur.Diş erozyonu bircok farklı faktorden ortaya cıktığı icin eğer diş erozyonundan şuphe duyuyorsanız diş doktorunuza danışın. Diş doktorunuz sizi diş erozyonundan kaynaklanan hassasiyeti onlemek icin tasarlanmış diş urunleri hakkında bilgilendirecektir.
Etiketler
Konuyu Görüntüleyenler
  There are no members to list at the moment.
Bu web sitesi çerez kullanıyor
Oturum açma bilgilerinizi saklamak, web sitesi tercihlerini kaydetmenize, içerik ve reklamları kişiselleştirmenize, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için oturum bilgilerini saklamak için çerezleri kullanıyoruz.