Menu

Threaded View

 1. #1
  Avatar Resmi
  Magazin Editor
  Magazin Habercisi
  Mesaj
  7.951
  Konu
  7971
  Üye Avatarı

  Mesaj:7.951

  Konu:7971

  Aldığı Beğeni:0  Diş Hekimi Pertev Kokdemir, eksik diş problemi yaşayanların iş dunyasında hep arka sıralarda yer aldığını belirterek, "Bu kişiler oz guven eksikliğinden dolayı on plana cıkmak istemiyorlar" dedi.

  Sağlıklı dişlere sahip olmanın oneminin guzel bir guluş ve yuz estetiği acısından kacınılmaz olduğunu aktaran Kokdemir, kotu, bakımsız, curuk dişlerin şişmanlığa da yol actığını vurguladı. Diş Hekimi Kokdemir, diş eksikliğinin aslında gorsel bir sorun olmaktan ziyade sağlığı son derece olumsuz etkileyen, hastalıklara davetiye cıkaran bir durum olduğunu soyledi. Dişlerini kaybedene kadar diş hekimine gitmeyen kişilerin, dişlerini kaybettikten yani iş işten gectikten sonra hekimlerin kapısını caldığını kaydetti. Kokdemir, sozlerini şoyle surdurdu: "Bir iş goruşmesine giderken kıyafetimize nasıl ozen gosteriyorsak dişlerimize cok daha fazlasını gostermeliyiz. Eksik diş; sindirim problemlerinden ulsere, obeziteden kalp-damar hastalıklarına kadar pek cok hastalığa sebep oluyor. Ayrıca eksik dişler, kişilerin psikolojisini de bozuyor. Meslek hayatlarını sekteye uğratıyor. İş yerinde yukselemiyor, iyi pozisyonlara gelemiyorlar."

  Kariyeri de etkiliyor

  Diş Hekimi Kokdemir, sağlıklı dişlere sahip olmanın onemi guzel bir guluş ve yuz estetiği acısından kacınılmaz olduğunu vurguladı. Dişlerin sindirim acısından da oneminin unutulmaması gerektiğinin altını cizen Kokdemir, "İyi bir sindirim icin ağzımıza aldığımız gıdalar olabildiğince cok cignenmelidir. Ağzımızda bulunan her bir dişin ayrı bir gorevi vardır ve birinin eksikliği bile sindirim sistemimizi olumsuz etkileyebilir. Eksik diş nedeniyle yeterince ciğnenmeyen ve oğutulemeyen besinler butun olarak yutulduğunda şişkinlik, gastrit ve ulser gibi mide problemlerine yol acar." diye konuştu. Gunumuzun buyuk problemi şişmanlık sorunu olduğunu aktaran Kokdemir, acıklamalarını şoyle tamamladı: "Ciğnenmeden yutulan besinlerden vucudumuz yeterince faydalanamadığı gibi bunların coğu da yağ olarak depolanmaktadır. Bu durum ise obeziteye neden olmaktadır. Obeziteye bağlı olarak kalp damar rahatsızlıklarında da artış gozlenmektedir. Bu hastalıklar da kariyeriniz onunde ciddi engel oluşturur.
Etiketler
Konuyu Görüntüleyenler
  There are no members to list at the moment.
Bu web sitesi çerez kullanıyor
Oturum açma bilgilerinizi saklamak, web sitesi tercihlerini kaydetmenize, içerik ve reklamları kişiselleştirmenize, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için oturum bilgilerini saklamak için çerezleri kullanıyoruz.
     
Sohbet Kolay Sohbet Sohbet Kolay Sohbet Chat ekolay Kolay Chat Tarz Sohbet Sohbet Kolay Sohbet kolay chat