Menu

Threaded View

 1. #1
  Avatar Resmi
  Magazin Editor
  Magazin Habercisi
  Mesaj
  5.724
  Konu
  5710
  Üye Avatarı

  Mesaj:5.724

  Konu:5710

  Aldığı Beğeni:0  Diş curumesinin neden olduğu bir diş ağrısı, acı verici buyuk bir rahatsızlığa neden olabilir. Diş hekiminizi ziyaret edene kadar, rahatsızlığınızı azaltmak icin gecici cozumleri aşağıda sıralanmış olarak bulabilirsiniz.


  Cok soğuk veya cok sıcak icecek veya yiyeceklerden kacının. Dişin dentin tabakası diş curuğu tarafından işgal edilmiş olabileceğinden, aşırı sıcaklık değişimleri ağrıya neden olabilir.Şeker oranı cok yuksek olan yiyecek ve icecekler ile aynı zamanda asitli iceceklerden de kacının.Recetesiz bir ağrı kesici kullanın. Onerilen dozu kesinlikle aşmayın ve ağrı kesicinizin kullanıyor olabileceğiniz diğer ilaclarla beraber alınabildiğinden emin olun. Genellikle coğu diş ağrısı dokuların iltihabı veya sinir iltihabı nedeniyle olduğundan, iltihabı azaltmak icin tasarlanmış bir ağrı kesici ilac, diş ağrısı icin en iyi anlık tedavi olacaktır. Ağrı kesici ilacınızı asla diş veya diş eti uzerine koymayın, aksi halde bu durum diş dokusunun zarar gormesine sebep olacaktır. Ağrılı dişler arasında diş ipi deneyin. Gıda parcacıkları ve plakları ortadan kaldırma diş ağrısını azaltmaya yardımcı olabilir.Karanfil (eugenol) yağı kullanmayı deneyin. Aktarlarda veya sağlıklı gıda marketlerinde bulunabilen karanfil yağı, antiseptik ve anestezik ozellikleri sayesinde ceşitli dental materyallerde kullanılmaktadir. Evde karanfil yaği kullanma diş ağrısını azaltmaya yardımcı olabilir. Karanfil yağı icinde kucuk bir parca pamuk ıslatın, temiz bir cımbız yardımıyla pamuğu ağrıyan dişin uzerinde 10 saniye tutun. Bu surecte yağı yutmadığınızdan emin olun.Eğer curuğun oluşturduğu bir delik varsa gecici olarak kapatın. Bazı eczanelerde recetesiz satılan kendi kendinize uygulayabileceğiniz gecici dolgu malzemesi bulabilirsiniz.Tedaviyi geciktirmeyin. Diş curumesinin neden olduğu bir diş ağrısı gelip gidebilir, ama kanmayın. Curuk diş ne kadar gec tedavi edilirse, curumenin oluşturduğu boşluk o kadar derine inecektir. Basit bir dolgu işlemi ile cozulebilecek durum, kanal tedavisi hatta dişi cekme zorunluluğuna donuşebilir. Diş ağrısı hissettiğiniz durumda diş hekiminizi en kısa zamanda ziyaret ediniz.
Konuyu Görüntüleyenler
  There are no members to list at the moment.
Bu web sitesi çerez kullanıyor
Oturum açma bilgilerinizi saklamak, web sitesi tercihlerini kaydetmenize, içerik ve reklamları kişiselleştirmenize, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için oturum bilgilerini saklamak için çerezleri kullanıyoruz.