Menu

Threaded View

 1. #1
  Avatar Resmi
  Magazin Editor
  Magazin Habercisi
  Mesaj
  4.834
  Konu
  4821
  Üye Avatarı

  Mesaj:4.834

  Konu:4821

  Aldığı Beğeni:0  Diş beyazlatma oldukca populer bir kozmetik diş tedavisidir. Dişler belli başlı yiyeceklerden, iceceklerden, sigara icmekten ve genel yıpranmadan dolayı zamanla lekeyle kaplanabilirler. Beyazlatma sayesinde daha parlak, gorunuş acısından daha tatmin edici dişlere sahip olunabilir. Hem profesyonellerin ofiste uygulayabileceği hem de kendinizin evde uygulayabileceğiniz metotlar bulunmaktadır. Eğer yardıma ihtiyacınız olursa, yardım alacağınız kişi oncelikli olarak diş hekiminiz olmalıdır.
  Diş beyazlatma nedir?

  “Diş ağartma” ve “diş beyazlatma” terimleri genellikle birbirlerinin yerine kullanılırlar. Ancak bazı diş hekimleri bu iki ifadenin birbirlerinden cok farklı olduğunun ve aynı anlamda kullanılmamaları gerektiğinin altını cizerler. A.B.D’de yer alan Yiyecek ve İlac Yonetimi adlı kurum yalnızca “diş ağartma” operasyonu icin dişleri doğal renginden daha beyaz hale getirdiğine dair onay vermiştir. Bunu yapan urunler hidrojen peroksit ya da karbamit peroksit gibi bir ceşit beyazlatıcı icermektedirler. Gercek beyazlatma dişleri kirlerden ve lekelerden temizleyerek normal rengine kavuşturma operasyonudur.
  Diş beyazlatma yontemleri

  Diş hekimleri diş beyazlatma operasyonunu kendi ofislerinde uygulayabilir ya da evde kullanabilmeniz icin size bir set hazırlayabilirler. Ofiste gercekleştirilen tedavi yontemleri yuksek oranda peroksit jel uygulanması ile yapılır. Bu yalnızca diş hekimi ya da eğitimli bir teknisyen tarafından gercekleştirilebilir ve bu operasyon esnasında diş etleriniz bir cihaz yardımıyla korunur. Diş beyazlatıcı urun dişlerinizde 15 dakikadan 1 saate kadar bırakılır. Tek bir seans ile dişleriniz beyazlatılabilir ancak aşırı derecede lekeli dişlerin duzgun bir şekilde tedavi edilebilmesi icin birden fazla seans gerekebilir. Evde kullanılabilen setler de size diş hekiminiz tarafından verilmelidir. Bu setler beyazlatıcı bir madde ve ağzınıza uygun bir tabladan oluşur. Beyazlatıcı jeli yonergede anlatıldığı gibi dişlerinize uygular ve bir muddet orada bırakırsınız. Bu surec diş hekiminizin tavsiyesine bağlı olarak 1 saat kadar kısa olabilirken 1 gece kadar uzun da olabilir.
  Alternatif diş beyazlatma yontemleri

  Bir beyazlatma ya da diş ağartma tedavisi icin diş hekiminize gitmek zorunda değilsiniz. Coğu beyazlatıcı diş macunu ve eczanelerde bulunabilen beyazlatma kitleri uygun fiyatlarda satılmaktadır. Ancak doğal olarak diş hekimi tarafından uygulanan tedavi kadar etkili olamayacaklardır ve de ağzınız icin verilen tabla herkes icin aynı boyutta uretilmektedir. Bazı setler diş tablalarından ziyade diş bantları ya da jeller bulundurur.
  Diş beyazlatmanın maliyeti

  Diş beyazlatma acık bir şekilde estetik bir operasyondur ve bu nedenle diş sigortaları tarafından karşılanmaz. Diş hekimleri tarafından uygulanan operasyonların fiyatı seans başına ortalama 400 TL ile 1200 TL arasındadır. Diş hekimi tarafından hazırlanan diş beyazlatıcı madde ve ağzınıza uygun diş tablası iceren setlerin fiyatları 200 TL ile 600 TL arasında değişmektedir. Eczanelerde recetesiz olarak satılan diş beyazlatıcı urunler ise 50 TL ile 250 TL arasında fiyatlarla muşterilere sunulmaktadır.
  Diş beyazlatmanın faydaları

  Diş beyazlatma işleminizi evde kendi başınıza yapmaktansa diş hekimine yaptırmanın cok onemli avantajları vardır. Profesyoneller genellikle daha cabuk ve daha iyi sonuclar alınmasını sağlayan daha guclu beyazlatıcılar kullanırlar. Diş etleriniz ofis icinde yapılan tedavi esnasında beyazlatıcı maddeden korunur. Dişlerinizi evde kendiniz beyazlatmaya karar verdiğinizde ise diş hekimi tarafından verilen ağzınıza gore tasarlanmış bir diş tablası kullanarak ağız korumanızı gercekleştirebilirsiniz. Bazı uzmanlara gore, evde kullanılmak uzere uretilen tablalar sonradan ağzınıza oturmayabilir. Boylelikle de diş etleriniz beyazlatıcı maddeye maruz kalabilir ve yalnızca ondeki dişlerinizin beyazlatılması sağlanıyor olabilir.
  Diş beyazlatma konusunda uyarılar

  Diş hekimi tarafından ofiste ya da kendi başınıza evde uygulanan diş beyazlatma operasyonları genellikle guvenlidir ancak bazı ozel durumlarda sorunlar ortaya cıkabilir. Eğer dişlerinizi saran bir hastalığınız varsa beyazlatma operasyonu yumuşak doku cekilmesine neden olabilir. Eğer bilmediğiniz bir diş curuğunuz varsa, beyazlatıcı maddeler onun icinde ilerleyerek derinlere inebilir. Sık sık kullanılan beyazlatıcılar da dişlerinizdeki boşlukları nufuz edebilir ve gelecekte lekelenme ihtimalini artırarak zamanla ağız sağlığınıza zarar verebilir.
Konuyu Görüntüleyenler
  There are no members to list at the moment.
Bu web sitesi çerez kullanıyor
Oturum açma bilgilerinizi saklamak, web sitesi tercihlerini kaydetmenize, içerik ve reklamları kişiselleştirmenize, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için oturum bilgilerini saklamak için çerezleri kullanıyoruz.