Menu

Threaded View

 1. #1
  Avatar Resmi
  Magazin Editor
  Magazin Habercisi
  Mesaj
  5.724
  Konu
  5710
  Üye Avatarı

  Mesaj:5.724

  Konu:5710

  Aldığı Beğeni:0  Dişiniz ağrıyorsa oncelikle sorunun kokunu bulmanız gerekmektedir. Ağrıya yol acan medikal duruma gore diş ağrınıza ne tur bir uygulamanın daha iyi gelebileceğini soylemek daha kolay olacaktır. Hafif ağrılar icin genellikle tuzlu suyla gargara ve soğuk kompres onerilebilir fakat şiddetli ağrılar buyuk ihtimalle diş hekimine randevu almanızı gerektirecektir. Genel olarak Diş Ağrısına ne iyi gelir bakalım:
  Tuzlu Su İle Gargara

  Genellikle diş ağrıları icin ilk uygulanan yontemdir. Tuzlu su doğal bir dezenfektan gorevi ustlenir ve dişlerin arasına kacan atıkların cozulmesine yardımcı olur. Tuzlu su ile gargara ayrıca ağızdaki yaraların ve iltihapların tedavisine de katkıda bulunur. Bir bardak sıcak suyun icine yarım cay kaşığı tuz karıştırılarak yapılır. Sonra bu karışımdan gunde 3-4 defa gargara yapılır.
  Hidrojen Peroksit ile Gargara

  Hidrojen peroksit de aynı tuzlu su karışımında olduğu gibi iltihapların ve diş ağrısının hafiflemesine yardım eder. Bakterileri oldurur ve plakları azaltır. Ayrıca kanayan diş etlerinin de iyileştirici etkisi vardır. Bu yontemi uygulamak icin bir bardak suyun %3’une denk gelecek şekilde hidrojen peroksit koyun ve iyice karıştırın. Oluşan karışımı gargara yapın ve sakın yutmayın.
  Soğuk Kompres

  Soğuk kompres diş ağrısına en iyi gelen yontemlerden biridir. Soğuk, problemli bolgedeki kan damarlarının daralmasına neden olur ve bu da doğal olarak ağrının azalmasına yol acar. Soğuk, aynı zamanda şişliği ve iltihaplanmayı da azaltır. Soğuk kompres uygulamak icin bir torbaya buz koyup bunu 20 dakika boyunca ağrının olduğu tarafa uygulamanız yeterlidir. Her saatte bir de tekrarlayabilirsiniz.
  Nane Cayı

  Nane cayı poşeti kullanılarak diş ağrınızı azaltmanız mumkun. Nane cayı hassas diş etlerini yatıştırabilen ve ağrıyı azaltabilen bir ozelliğe sahiptir. Uygulaması cok kolay. Nane cayı yapıldıktan sonra poşetinin biraz soğumasını bekleyin ve sonra da hafif sıcak olan poşeti ağrıyan dişinize denk gelecek şekilde yerleştirin.
  Sarımsak

  Yuzyıllardır sarımsak medikal tedaviler icin kullanılmaktadır. Bakterileri ve plakları oldurmekle kalmaz ayrıca ağrı kesici gorevi de ustlenir. Dişe uygulamak icin once sarımsağı iyice ezin ve macun gibi surebileceğiniz bir hale getirin. Sonra ustune cok hafif tuz ekleyin ve ağrının olduğu bolgeye uygulayın.
  Vanilya Ozutu

  Vanilya ozutu icindeki alkol sayesinde diş ağrısına iyi gelen bir ozelliği barındır. Uygulaması da gayet basit. Biraz vanilya ozutunu parmanızın ucuyla ağrıyan dişinize surun. Gunde bunun 2-3 defa tekrarlayın.
  Diş ağrısına ne iyi gelir sorusunu cevaplamaya calıştık fakat şunu unutmamak lazım ki 2-3 gunden fazla suren ağrılara en iyi diş hekimi iyi gelecektir.
Konuyu Görüntüleyenler
  There are no members to list at the moment.
Bu web sitesi çerez kullanıyor
Oturum açma bilgilerinizi saklamak, web sitesi tercihlerini kaydetmenize, içerik ve reklamları kişiselleştirmenize, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için oturum bilgilerini saklamak için çerezleri kullanıyoruz.