Menu

Threaded View

 1. #1
  Avatar Resmi
  Magazin Editor
  Magazin Habercisi
  Mesaj
  4.727
  Konu
  4714
  Üye Avatarı

  Mesaj:4.727

  Konu:4714

  Aldığı Beğeni:0  En sağlıklı diş tedavisi yontemlerinden biri olarak gorulen implant tedavisinden sonra dikkat edilmezse implant da başarısız olur.
  Meffert İmplant Enstitusu Başkanı Dr. Ozzeybek, "İmplantlara da gercek dişlerimiz gibi bakılmalı ve ozen gosterilmeli. Gunde uc kez fırcalamak, ağız gargarası kullanmak, yılda en az bir kez diş hekimine kontrole gitmek gerekiyor." dedi.


  Meffert İmplant Enstitusu Başkanı Dr. Ali Arif Ozzeybek, AA muhabirine yaptığı acıklamada, son zamanlarda implantlar konusunda bazı olumsuz haberler gundeme geldiğini, bu nedenle hastaların doğru bilgilendirilmesinin buyuk onem taşıdığını soyledi.

  Hastaların tedavi oncesi cok iyi bir araştırma yapması gerektiğini vurgulayan Ozzeybek, ucuz implanttan kacınılması gerektiğini belirtti.

  İmplantı uygulayacak hekimin iyi bir eğitim almasının onemine değinen Ozzeybek, "Eğitim sertifikasını veren kuruluşun hangisi olduğu buyuk onem taşıyor. Ote yandan, tedavinin başarısında, hastanın implantına gosterdiği ozen de cok onemli. İmplantlara da gercek dişlerimiz gibi bakılmalı ve ozen gosterilmeli. Gunde uc kez fırcalamak, ağız gargarası kullanmak, yılda en az bir kez diş hekimine kontrole gitmek gerekiyor." ifadelerini kullandı.

  Diş implantı tedavisinde başarısızlıkta en buyuk faktorun kotu yapılan protez olduğunu bildiren Ozzeybek, "Tedavide iyi bir protez planlaması başarıyı cok etkiliyor. Zirkonyum protezler en kullanışlı olanlar." diye konuştu.

  Ozzeybek, iyi bir diş implantı tedavisinde başarı oranının yuzde 98 olduğunu vurgulayarak, "Hastalar araba alırken gosterdikleri ozeni implant yaptırırken de gostermeli." dedi.

  Sigara alışkanlığı başarısızlık nedeni

  Sigara alışkanlığının implant tedavisinde kesin başarısızlık etkeni olduğunu bildiren Ozzeybek, "Kanser tedavisi ve kemoterapi gorenlerin implant yaptırmaması gerektiği" inanışının yanlış olduğunu dile getirdi. Ozzeybek, "Kemoterapi alanlardaki başarı yuzdeleri ile almayanlar arasında cok az bir fark var. Yani bu hastalarda da implant tedavisinde başarılı sonuclar elde edilebiliyor." değerlendirmesinde bulundu.

  Aynı durumun organ nakli yapılan hastalar icin de gecerli olduğunu belirten Ozzeybek, "Organ nakli geciren hastalara da uygun tedavi yontemi ile başarılı implant uygulamaları yapılabiliyor." şeklinde konuştu.

  Tedavide lazer ile uretilenlerin tercih edilmesi halinde, kemik ile implant kaynaşmasında başarı oranının yuzde 18 arttığını anlatan Ozzeybek, "Ayrıca porselenin uzerine oturduğu dayanağın kalitesi de cok onemli. Hastalarımızdan yapılan geri bildirimlerde, sanayide uretilenlerin bile kullanıldığı soyleniyor. Bu tur kalitesiz urunler, implantta hareketliliğe ya da kemik erimesine yol acıyor." dedi.

  Kaynak:AA
Konuyu Görüntüleyenler
  There are no members to list at the moment.
Bu web sitesi çerez kullanıyor
Oturum açma bilgilerinizi saklamak, web sitesi tercihlerini kaydetmenize, içerik ve reklamları kişiselleştirmenize, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için oturum bilgilerini saklamak için çerezleri kullanıyoruz.