Menu

Threaded View

 1. #1
  Avatar Resmi
  Magazin Editor
  Magazin Habercisi
  Mesaj
  4.834
  Konu
  4821
  Üye Avatarı

  Mesaj:4.834

  Konu:4821

  Aldığı Beğeni:0  Bir yazılım test platformu, Google Play Protect'in zararlı iceren uygulamaları algılamakta sanıldığı kadar başarılı olmadığını ileri surdu.
  Araştırma: En Cok Acık Windows 10'da Değil Linux'taYeni bir araştırma, işletim sistemlerini guvenlik acıklarının sayısı acısından analiz etti, ortaya duşunceleri değiştirebilecek bir sonuc cıktı! Google'ın Play Store'daki zararlıları engellemeye yonelik koruma sistemi, AV-Test'in uc farklı testinde 18 uzerinden 6 puan alabildi. AV-Test, Avira, Bitdefender, G Data, Kaspersky, NortonLifeLock, SK Telecom ve Trend Micro gibi guvenlik uygulamalarını da koruma, performans ve kullanım kolaylığı kategorilerinde test etti.
  iOS 14 Kodlarından Apple'ın Yeni Surprizi CıktıApple'ın bir suredir konuşulan surpriz urunune ait ait simgeler, iOS 14'te keşfedilmiş olabilir Testlerde Google Play Protect'in zararlı iceren uygulamaların neredeyse ucte ikisine gecit verdiği ortaya cıktı. Play Protect, 24 saatten daha yeni uygulamalarda sadece yuzde 37 algılama oranına ulaşabilirken Bitdefender, Cheetah Mobile, NortonLifeLock, Trend Micro ve Kaspersky, yuzde 100'e yakın sonuclar verdiler.
  Google'ın koruma mekanizması, dort haftadır internete dolaşan uygulamaları yakalamakta da zorlandı ve bu tur zararlıların sadece yuzde 33'unu gorebildi. Testte Play Protect'in 30 kez yanlış alarm verdiği de ortaya cıktı.
  Google Play Protect, AV-Test'in testlerinde daha once de başarısızlığa uğramıştı. Urun, 2017'deki araştırmada mobil guvenlik aracları arasında sonuncu olmuştu.
  AV-Test araştırmacıları, yalnızca Play Protect'e guvenmek yerine iyi bir guvenlik uygulaması kullanmayı oneriyor.
  Onceki HaberWindows 10'a Yıllar Sonra Gelen Değişiklik Sonraki HaberiOS 14'te Bir "Tum Uygulamalar" Ekranı Olabilir
Konuyu Görüntüleyenler
  There are no members to list at the moment.
Bu web sitesi çerez kullanıyor
Oturum açma bilgilerinizi saklamak, web sitesi tercihlerini kaydetmenize, içerik ve reklamları kişiselleştirmenize, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için oturum bilgilerini saklamak için çerezleri kullanıyoruz.