Menu

Threaded View

 1. #1
  Avatar Resmi
  Magazin Editor
  Magazin Habercisi
  Mesaj
  4.727
  Konu
  4714
  Üye Avatarı

  Mesaj:4.727

  Konu:4714

  Aldığı Beğeni:0  Gectiğimiz bahardan beri ABD hukumetinin Huawei'ye (ve ZTE'ye) karşı olan yasağı, ABD merkezli şirketlerin Huawei ile calışmasını buyuk olcude engelledi. Buna karşın Google hizmetleri, eski Huawei cihazlarında calışmaya devam ediyor ve bu cihazlar, Android guncellemelerini alıyorlar.
  Yasaklar birkac aydır yururlukte ancak Google, sorunlarla ilgili uzun bir acıklamayı kullanıcılarla paylaştı. Bu paylaşımla birlikte Google uygulamalarının ve hizmetlerinin yeni Huawei telefonlarında neden olmadığı, ayrıntılı resmi bir acıklamaya kavuşmuş oldu.
  Android & Play hukuk direktoru Tristan Ostrowski, Google'ın uygulamaları dış kaynaklardan yuklemeye neden karşı olduğunu da acıkladı. Ostrowski'ye gore bu tur uygulamaları yuklemek, cihazlar Google tarafından sertifikalandırılmadığı icin risk taşıyor. Huawei bir sure once kendi işletim sistemini kullanacağına dair sinyaller verse de, Android'i kullanmaya devam ediyor. Firma, Google hizmetleri yerine orneğin navigasyon icin TomTom gibi firmaların uygulamalarını yerleştiriyor.
  Onceki HaberApple'dan "Cok Pahalı" Bir Sızıntı Geldi! Sonraki HaberLG'nin Yeni 2020 K Serisi Telefonlarının Kamera Ozellikleri Nasıl?
Konuyu Görüntüleyenler
  There are no members to list at the moment.
Bu web sitesi çerez kullanıyor
Oturum açma bilgilerinizi saklamak, web sitesi tercihlerini kaydetmenize, içerik ve reklamları kişiselleştirmenize, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için oturum bilgilerini saklamak için çerezleri kullanıyoruz.