Menu

Threaded View

 1. #1
  Avatar Resmi
  Magazin Editor
  Magazin Habercisi
  Mesaj
  4.834
  Konu
  4821
  Üye Avatarı

  Mesaj:4.834

  Konu:4821

  Aldığı Beğeni:0  Android 10'un yenilikleri arasında gizliliğe yonelik onemli geliştirmeler de vardı. Bunlardan bir tanesi, şu an kullanmadığınız uygulamaların konumunuzu oğrenmesini engelleyebilmek idi. Android 11 ile birlikte firma, işlevi biraz daha geliştirerek arka planda konum isteğine bir defaya mahsus izin vermenize olanak tanıyacak.
  Google Play Store ve Android'de yapılacak ilke değişiklikleri, Google tarafından bugun acıklandı. Firmaya gore arka planda konum bilgisine erişmek isteyen uygulamaların coğu, kullanıcının konumunu bilmeye aslında ihtiyac duymuyor. Geliştiricilerin bu tur davranışlarını engellemek isteyen Google, Play Store ilkelerinde bir değişiklik yapacak ve boylece konum hizmetlerine erişim icin Google'ın onayı gerekecek.
  Firma, uygulamaların konum bilgisine erişim onayı icin şu faktorleri goz onunde bulunduracak:
  Ozellik kullanıcıya net bir değer sunuyor mu?
  Kullanıcılar uygulamanın arka planda konumlarına erişmesini bekliyor mu?
  Ozellik, uygulamanın temel amacı icin onemli mi?
  Arka planda konum bilgisine erişmeden aynı deneyimi sunabilir mi? Firma ilginc bicimde Google'ın kendi uygulamalarının da bu faktorler karşısında değerlendirileceğini belirtiyor. Acıklamaya gore değerlendirmeler, Google'da gercek insanlar tarafından yapılacak.
  Google, ilke değişikliğiyle ilgili takvimini de acıkladı:
  Nisan: Arka planda konumla ilgili resmi Google Play ilke guncellemesi
  Mayıs: Geliştiriciler, kullanım amacı hakkında Google Play Konsolu aracılığıyla tahmini 2 haftalık yanıt suresiyle geri bildirim isteyebilir
  3 Ağustos: Google Play'e arka plan konumuna erişen tum yeni uygulamaların onaylanması gerekecek
  2 Kasım: Arka plan konumu isteyen mevcut tum uygulamaların onaylanması veya Google Play'den kaldırılması gerekiyor
  Teknoloji devi, konum erişimi kontrol listesi ve en iyi gizlilik uygulamaları gibi belgeler ve bağlantılar da paylaştı.
  Onceki HaberHonor MagicWatch 2'nin Pili Kac Gun Gidiyor? İşte Cevabı! Sonraki HaberSamsung, Yeni Yonetim Kurulu Başkanını Secti
Konuyu Görüntüleyenler
  There are no members to list at the moment.
Bu web sitesi çerez kullanıyor
Oturum açma bilgilerinizi saklamak, web sitesi tercihlerini kaydetmenize, içerik ve reklamları kişiselleştirmenize, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için oturum bilgilerini saklamak için çerezleri kullanıyoruz.