Menu

Threaded View

 1. #1
  Avatar Resmi
  Magazin Editor
  Magazin Habercisi
  Mesaj
  5.653
  Konu
  5639
  Üye Avatarı

  Mesaj:5.653

  Konu:5639

  Aldığı Beğeni:0  Android'in populer işlevlerinden biri olan koyu mod, renkleri tersine cevirerek gorunumu değiştirmenize ve yan etki olarak belki biraz gozlerinizi parlayan ışıktan korumanıza yardımcı oluyor. Koyu mod işlevinin onemli bir eksiği ise onu akşamları acıp, sabahları kapamak zorunda olmanız.
  Android 11'in kodlarında yapılan incelemeler, işletim sisteminin bu sorunu yakında tarihe gomeceğini gosteriyor. Geliştirici on izleme surumunde keşfedilen kod, işletim sistemindeki birkac yeni işlevi gosteriyor. Bu işlevlerden bir tanesi, 9to5Google'a gore koyu tema zamanlama olacak (Android'li telefonlar, koyu mod icin 'koyu tema' sozcuklerini kullanıyor). İşlev, tahmin ettiğiniz uzere koyu modun etkin olacağı saatleri secmenize veya "gun doğumundan gun batımına" seceneğini tercih etmenize izin verecek.
  Şu an bircok Android'li telefonda bulunan "Gece Modu" ve benzeri işlevler, ekrandaki mavi tonları kaldırarak gece bakmayı kolaylaştırıyor. Bu işlevi de "gun doğumundan gun batımına" devreye girecek bicimde veya belirli saatlerde etkinleşecek bicimde ayarlayabiliyorsunuz.
  Android 11'in resmi tanıtımının mayıstaki Google IO 2020'de yapılması bekleniyor. Android 11'i kullanan telefonların ise 2020'nin sonunda veya 2021'in başında satışa sunulmasını bekliyoruz. Yani yeni işlev icin biraz beklemeniz gerekebilir.
  Onceki HaberRazer, Google Statia Hakkında Onemli Duyuruda Bulundu!
Konuyu Görüntüleyenler
  There are no members to list at the moment.
Bu web sitesi çerez kullanıyor
Oturum açma bilgilerinizi saklamak, web sitesi tercihlerini kaydetmenize, içerik ve reklamları kişiselleştirmenize, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için oturum bilgilerini saklamak için çerezleri kullanıyoruz.