Menu

Threaded View

 1. #1
  Avatar Resmi
  Magazin Editor
  Magazin Habercisi
  Mesaj
  4.834
  Konu
  4821
  Üye Avatarı

  Mesaj:4.834

  Konu:4821

  Aldığı Beğeni:0  Microsoft, dijital asistanı Cortana ile ilgili onemli değişiklikler yapmaya hazırlanıyor. Firma, Cortana'nın odak noktasını bu ilkbahardan itibaren verimliliğe cekmeyi planlıyor. Asistan, bu değişikliğin bir sonucu olarak tuketicilere yonelik bazı ozelliklerini kaybedecek.
  Bunlardan da onemlisi Cortana, Microsoft'un Android launcher'ındaki yerini de kaybedecek. Firma, uygulamadaki Cortana işlevlerini nisan ayının sonuna kadar kapatmayı planlıyor. Firmaya gore "Cortana'nın evrimindeki bu adım, bu ilkbaharda gelecek olan Windows 10'un en son surumune ucretsiz bir guncelleme olarak gelişmiş, kesintisiz kişisel verimlilik yardımı getirecek".
  Microsoft'un launcher'ı sevilse de Cortana, uygulamanın en cok kullanılan işlevleri arasında değildi. Bu yuzden kaldırılması şaşırtıcı değil. Cortana'nın Kanada, Avustralya ve İngiltere gibi bazı ulkelerde birkac aydır calışmadığı da biliniyor.
  Onceki HaberJeep'ten Sıra Dışı Bir Secenek: Elektrikli Arazi Bisikleti! Sonraki HaberLady Gaga'nın Klibi iPhone 11 Pro ile Cekildi
Konuyu Görüntüleyenler
  There are no members to list at the moment.
Bu web sitesi çerez kullanıyor
Oturum açma bilgilerinizi saklamak, web sitesi tercihlerini kaydetmenize, içerik ve reklamları kişiselleştirmenize, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için oturum bilgilerini saklamak için çerezleri kullanıyoruz.