Menu

Threaded View

 1. #1
  Avatar Resmi
  Magazin Editor
  Magazin Habercisi
  Mesaj
  4.834
  Konu
  4821
  Üye Avatarı

  Mesaj:4.834

  Konu:4821

  Aldığı Beğeni:0  Yeni bir araştırma, bir milyardan fazla Android'li cihazın saldırıya acık olduğunu ileri surdu. Which tarafından yapılan, Google verilerini temel alan araştırmaya gore dunya capındaki Android kullanıcılarının yuzde 40'ı, onemli guvenlik guncellemelerini almıyor. Bu ise daha yuksek veri hırsızlığı, fidye zararlısı ve siber saldırı riski demek. Android işletim sisteminin son surumleri guvenlik guncellemesi alsalar da, Android 8'den eski surumler, raporun iddiasına gore belirli bir risk taşıyorlar.
  Which'e gore 2012'de veya daha once piyasa surulen telefon kullananların ozellikle endişe duyması gerekiyor, cunku bu cihazlar Google'ın yayınladığı guvenlik geliştirmelerinden mahrum kalmış durumdalar.
  Bu durumun yanında firma, ust seviye telefonların bile guvenlik desteğini cabuk kaybettiğini vurguluyor. Firma, İngiltere hukumetinin telefonların daha iyi korunmasına yonelik yakın zamanda attığı adımları da alkışlıyor.
  Which, eski model telefon kullananlara şu uyarılarda bulunuyor:
  - Cihazın yukleyebileceğiniz guncellemelerinin olup olmadığını kontrol edin.
  - Ne indirdiğinize dikkat edin.
  - Nelere tıkladığınıza dikkat edin.
  - Verilerinizi yedekleyin.
  - Bir mobil antivirus edinin.
  Onceki HaberDunya'da, Dunya'dan daha yaşlı meteorit nasıl bulundu? Sonraki HaberŞaşırtıcı ve garip bir deneyim: Pareidolia! Nesnede yuz gorenler paylaşıyor
Konuyu Görüntüleyenler
  There are no members to list at the moment.
Bu web sitesi çerez kullanıyor
Oturum açma bilgilerinizi saklamak, web sitesi tercihlerini kaydetmenize, içerik ve reklamları kişiselleştirmenize, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için oturum bilgilerini saklamak için çerezleri kullanıyoruz.