Menu

Threaded View

 1. #1
  Avatar Resmi
  Magazin Editor
  Magazin Habercisi
  Mesaj
  7.403
  Konu
  7416
  Üye Avatarı

  Mesaj:7.403

  Konu:7416

  Aldığı Beğeni:0  Koronavirus salgınına karşı, bilim insanları uyarılara devam ediyor. Hastalığa yakalanmamanın hem kişilerin sağlığı hem de sağlık sisteminin devamlılığı icin hayati oneme sahip olduğunu belirten Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Dr. Onder Taylan Cifci, "Hastalıktan korunmak icin sosyal izolasyon, sosyal mesafe, maske ve eldiven kullanımı, ellerin temas şuphesinden sonra sabun ve suyla yıkanması ve de alkol bazlı el dezenfektanların kullanımı gibi koruyucu onlemlere harfiyen uymalıyız.” dedi.

  Cok uyumak sağlığı olumsuz yonde etkiler

  İnsanlarımız sağlığını korumak ve bağışıklığını guclendirmek icin bu donemde duydukları her bilgiyi mantık suzgecinden gecirmeli. Bilgi akışına karşı sakin ve temkinli bir tavır sergilemeli. Uyku duzenine mutlaka dikkat etmeli, ne az ne de cok uyunmalı. Az uyumak kadar cok uyumak da sağlığı olumsuz etkiler. Uyku sorunu yaşayanlar gec saatlerde yeme icme alışkanlığını terk etmeli. Bu donemlerde sağlıklı yiyecekler tuketilmeli ve abur-cubur olarak tabir ettiğimiz yiyeceklerden uzak durulmalıdır. Cok zorlamamak kaydıyla gevşeme ve kardiyo egzersizleri yapılması da faydalı olacaktır.

  Sonuclar umut verici

  Ozon tedavisi; etkinliği daha once defalarca kanıtlanmış, ucuz, guvenli ve etkili bir yontemdir. Halihazırda koronavirus tedavisinde kullanılan Hidroksiklorokin ve Favipiravir'in yaptığı gibi virusun insan hucresine girerek coğalmasını engeller.
  Ozon tedavisi uygulamak icin hasta olmak gerekmez. Ozon; 3 tane oksijen atomundan oluşan gaz şeklinde bir molekuldur. Doğada bulunan en guclu oksidan ajan olan ozon, camaşır suyundan 3 bin 125 kat daha fazla mikrop oldurucu ozelliktedir. Damar yolu acılarak yapılan major ozon uygulaması gunumuzde en sık başvurulan yontemdir. Bu yontemle ozon kan yoluyla tum doku ve hucrelere ulaşır. Boylece dokulara oksijen sunumunu artırır ve endotel hucresinde nitrik oksit uretimini yukseltir.
  Gecmişte Norwalkvirus, Hepatit A virusu, Polio virus, Vaccinia virus, HIV, CMV, Ebola virus uzerindeki etkileri ispatlanan ozon tedavisi koronavirus icin de kullanılabilir. Bizim icin umut verici cok taze iki haber var. İspanya'nın İbiza adasında koronavirus enfeksiyonu nedeniyle ciddi solunum sıkıntısı ceken hastada birkac seans ozon terapiden sonra, doku oksijenasyonu duzeldi ve hepsi entubasyona gerek kalmadan iyileşti. İtalya'nın Udine kentinde ozon terapi uygulanan 36 hastadan sadece 1 tanesi yoğun bakıma alındı. Bu hasta da solunum cihazına bağlanmadan iyileşti.
Konuyu Görüntüleyenler
  There are no members to list at the moment.
Bu web sitesi çerez kullanıyor
Oturum açma bilgilerinizi saklamak, web sitesi tercihlerini kaydetmenize, içerik ve reklamları kişiselleştirmenize, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için oturum bilgilerini saklamak için çerezleri kullanıyoruz.