Menu

Threaded View

 1. #1
  Avatar Resmi
  Magazin Editor
  Magazin Habercisi
  Mesaj
  7.403
  Konu
  7416
  Üye Avatarı

  Mesaj:7.403

  Konu:7416

  Aldığı Beğeni:0  Koronavirus ve gozluk kullanımına ilişkin, Amerika kaynaklı haberler hakkında goruşune başvurduğumuz Cevre Hastanesi doktorlarından Goz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Fazıl Nohutcu dışardan gelebilecek damlacıklardan gozluklerin koruyacağına dikkat cekerek, "Virus genellikle, enfekte bir kişinin oksurmesi veya hapşırması sonucu oluşan damlacıklar yoluyla gecer. Bu damlacıklar burun, ağız veya bazı durumlarda gozlerden başka bir kişinin vucuduna girebilir. Gozlerinizi de iceren yuzunuzu koruyan bir onlem almak yararlıdır.” ifadelerini kullandı.

  Elinizi gozunuze goturmenizi engeller

  Prof. Dr. Nohutcu, gozluklerin viruse maruz kalmayı onlemek icin kolay ve basit bir cozum olduğunu soyledi. Yuzu korumak ve hasta olan insanlardan kacınmak gibi normal onlemleri tamamlamak icin gozluk kullanmak gerektiğini belirtti. Gozluklerin iyi bir fikir olmasının başka bir nedeninin ise gozlere dokunmayı engellediğini soyleyerek, yuze dokunmanın gercek risk taşıdığını vurguladı.
  Nohutcu; dışarıdan eve girildiğinde gozlukleri dezenfektan bir mendille silmenin onemine dikkat cekerek, gunluk yaşamda kontakt lens kullananların, numaralı gozluklerini, gozluk ihtiyacı olmayanların ise numarasız gozlukler takmalarının belirtilen amaca hizmet edeceğini soyledi.
Konuyu Görüntüleyenler
  There are no members to list at the moment.
Bu web sitesi çerez kullanıyor
Oturum açma bilgilerinizi saklamak, web sitesi tercihlerini kaydetmenize, içerik ve reklamları kişiselleştirmenize, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için oturum bilgilerini saklamak için çerezleri kullanıyoruz.