Menu

Threaded View

 1. #1
  Avatar Resmi
  Magazin Editor
  Magazin Habercisi
  Mesaj
  7.403
  Konu
  7416
  Üye Avatarı

  Mesaj:7.403

  Konu:7416

  Aldığı Beğeni:0  Gectiğimiz Cuma gunu 101 yaşında hayata gozlerini yuman dunyanın en eski yoga oğretmeni Tao Porchon-Lynch, 99 yaşındayken verdiği bir roportajda uzun ve mutlu yaşam icin 3 ipucu vermişti.

  Mutlu ve aktif kalmanın sırrı nedir

  "Her sabah uyanıyorum ve bunun hayatımın en guzel gunu olacağını soyluyorum, ve oyle oluyor” diyor Porchon-Lynch ve ekliyor, "Hayatım benim meditasyonum.”
  Porchon-Lynch, iyimser kalmak icin uc basit ipucuna uyduğunu soyluyor.
  Birincisinin, olabilecek veya olmayabilecek kotu şeylere sabitlenmemek olduğunu soyluyor; "Zihniniz size engel oluyor. Sizi yanlış gidebilecek her şeyle rahatsız ediyor. Bunların yoluma girmesine izin vermiyorum."
  İkincisinin, başkalarını yargılamayı bırakmak olduğunu soyluyor; "Kimseye bakma” diyor, "Herkesden oğrenebileceğini bil.”
  Ve son olarak her gun mutlu hissetmeye başladığını soyluyor; "Yuzunuzde bir gulumsemeyle uyanın!”
  Porchon-Lynch, 70 yılı aşkın suredir yoga yapmış ve yaklaşık 50 yıl boyunca yogayı oğretmiş. Her yaştan insanı yogayı denemeye teşvik ediyor ve başlamak icin asla gec olmadığını soyluyor; "Vazgecme ve duşunme. Bu dunyayı yeterince gormediniz ve dunyanın guzel olduğunu gormek icin cok daha fazlası var.”

  "Hepiniz benim cocuklarımsınız"

  Porchon-Lynch, yoga oğretmeye gittiği bir grupla yaşadığı bir anıyı ise şoyle anlatıyor: "Bir keresinde yaşlılar icin bir yoga programı yapmak icin bir yere gittim ve hepsi etrafta oturup gercekten olmeyi bekliyorlardı. Topuklu ayakkabılarla geldim ve 'Bana katılacak mısınız?' dedim. Bir kadın, 'Hayır, bizim yaşımızda mı?' dedi. 'Kac yaşındasın?' dedim. Biri, '68 yaşındayım' dedi. Bir diğeri '75 yaşındayım' dedi. En buyuğu 79'du. Dedim ki, 'Oh, hepsi bu mu? Hepiniz benim cocuklarımsınız!' "
  ozel iceriğidir.
Konuyu Görüntüleyenler
  There are no members to list at the moment.
Bu web sitesi çerez kullanıyor
Oturum açma bilgilerinizi saklamak, web sitesi tercihlerini kaydetmenize, içerik ve reklamları kişiselleştirmenize, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için oturum bilgilerini saklamak için çerezleri kullanıyoruz.