Menu

Threaded View

 1. #1
  Avatar Resmi
  Magazin Editor
  Magazin Habercisi
  Mesaj
  7.403
  Konu
  7416
  Üye Avatarı

  Mesaj:7.403

  Konu:7416

  Aldığı Beğeni:0  Koronavirus salgını nedeniyle evden calışma modeli coğumuz icin bir zorunluluk haline geldi. un artıyor. İnsanların işlerini yaşam alanlarından da yonetebildiği bu modelde en onemli soru işareti olarak, nasıl verimli calışma ortamı oluşturabiliriz konusu gundeme geliyor. Evde en etkin ofis ortamını oluşturmak icin ise İc Mimar Esra Kestirengoz, basit ama etkili onerilerde bulundu.

  Bir alan belirleyin

  Calışma ortamı yaratmak icin cok cabaya gerek yoktur aslında. Oncelikle ilk olarak alanı belirmeniz gerekiyor. Cunku, belirli bir noktada calıştığımızda ne zaman o calışma alanına gitsek zihnimizde calışma komutu oluştuğu icin hem daha verimli hem de daha odaklanmış oluruz. Tersi durumda ise dikkat dağınıklığı yaşanabilir. Alanı belirledikten sonra ise konforumuzu elden bırakmayalım. Bu nedenle oturduğunuz sandalyeden, masaya kullandığınız objeler buyuk oneme sahip.

  Doğru ışığı yakalayın
  Gun ışığı alan yerlerde calışma ortamını konumlandırmanızda fayda var. Doğru ışık sizi daha uyanık ve verimli hale getirdiğinden konsantrasyonunuzu bile artırabilirsiniz. Fakat yetersiz aydınlatma, enerjinizi azaltabilir, goz yorgunluğu ve baş ağrısı yapabilir. Bu noktada ise abajurlardan, masa lambalarından yararlanabilirsiniz. Malum şuan evde kalmak zorunlu olmadıkca dışarı cıkmamak sağlığımız icin yapabileceğimiz en guzel karar. İşte tam da bu yuzden doğayı calışma alanınıza getirebilirsiniz. Balkonlarımızda ya da camlarınızın onunde yer alan yeşil bitkileri masanıza taşıyabilirsiniz. Bu size hem gorsel anlamda hem de psikolojik anlamda yarar sağlayacaktır. Ayrıca ortamda yeterli miktarda temiz hava olduğuna da dikkat edin.

  Cok fazla alana ihtiyacınız yok

  Bir evde ofisteki gibi calışma icin cok fazla alana ihtiyacınız yok. Sadece alanları doğru ve etkin kullanın. Kullanmadığınız cekmeceli dolapları, eşyalarınızı ve dosyalarınızı saklamak icin kullanabilirsiniz. Ayrıca evde boş bir saklama kabını ya da şişeyi susleyerek kalemlik yapabilirsiniz. İğne tahtası veya duvara monte edilmiş panoları kullanabilirsiniz. Ayrıca evlerdeki sehpalardan da yararlanabilirsiniz.
Bu web sitesi çerez kullanıyor
Oturum açma bilgilerinizi saklamak, web sitesi tercihlerini kaydetmenize, içerik ve reklamları kişiselleştirmenize, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için oturum bilgilerini saklamak için çerezleri kullanıyoruz.