Menu

Threaded View

 1. #1
  Avatar Resmi
  Magazin Editor
  Magazin Habercisi
  Mesaj
  4.769
  Konu
  4756
  Üye Avatarı

  Mesaj:4.769

  Konu:4756

  Aldığı Beğeni:0  Tam Boyutta Gor
  Nvidia’nın GTC konferansına yaklaştığımız şu gunlerde heyecanla takip edilen Ampere cozumlerine dair daha fazla detay acığa cıkmaya devam ediyor. Gectiğimiz gunlerde paylaştığımız yuksek cekirdek sayısına sahip kartın teknik detayları daha fazla birime bir modelin olasılığını gundeme getirmişti.
  İlginizi Cekebilir Nvidia Ampere'de %50 performans artışı ihtimali gucleniyor GA100

  Cinli teknoloji forumlarında bir kullanıcının paylaştığı benchmark sonucları GA100 GPU’sunu gun yuzune cıkardı. 8192 CUDA cekirdeğine sahip kart bu haliyle fazlasıyla iddialı. Diğer taraftan 2.2 GHz’lik calışma frekansı da en az işlem birimi başlığı kadar dikkat cekiyor. Modelin HPC pazarına mı yoksa son kullanıcı piyasasına mı suruleceği bilinmiyor. Ayrıca Tensor cekirdeklerinin 2 katına cıkarılacağı iddiası doğruysa Volta'daki 640 birimin yerine 2048 cekirdeğin yer alması olası.
  FP32 hesapalama gucu 36 TFLOPS'u bulabilir

  Ozellikle de bu denli bir nesiller arası zıplamanın tahmin edilenden cok daha fazla olduğunu duşunulduğunde akıllardaki soru işaretleri ancak yeni kartlar resmiyet kazandığında kaybolacağa benziyor. Eğer ozellikler test yazılımı tarafından doğru rapor edildiyse FP32 turu tek hassasiyetli hesaplamalarda 36 TFLOPS’a FP64’te ise 18 TFLOPS’luk seviyeye ulaşma kapasitesine sahip bir yongadan soz ediyor olabiliriz.
  Ayrıca Bkz. "AMD: Referans kartlarda daha fazla blower tipi fan kullanmayacağız"
  Bellek tarafında ise HBM2e belleklere yer verileceğe benziyor. 24 GB ve 48 GB kapasiteli 2 secenek paylaşılsa da kırpılmış modellerde 32 GB seceneğini de gormemiz mumkun. Son olarak 300 watt TDP’ye sahip olması beklenen kartın konumlandırılacağı tahmin edilen Ampere ailesinin resmi ağızdan duyurusunun 22 Mart’taki GTC etkinliğinde gercekleşmesi bekleniyor.


  https://bbs.saraba1st.com/2b/thread-1917147-1-1.html Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu arkadaşınıza postalayın. Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
  istediğiniz zaman (cevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
Konuyu Görüntüleyenler
  There are no members to list at the moment.
Bu web sitesi çerez kullanıyor
Oturum açma bilgilerinizi saklamak, web sitesi tercihlerini kaydetmenize, içerik ve reklamları kişiselleştirmenize, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için oturum bilgilerini saklamak için çerezleri kullanıyoruz.