Menu

Threaded View

 1. #1
  Avatar Resmi
  Magazin Editor
  Magazin Habercisi
  Mesaj
  4.769
  Konu
  4756
  Üye Avatarı

  Mesaj:4.769

  Konu:4756

  Aldığı Beğeni:0  A Milli Takım Başantrenoru Ufuk Sarıca'yı sezon başında 3 yıllığına yuvaya dondurup guclu bir kadro oluşturan Karşıyaka, şampiyon olduğu 2015 yılından sonra ilk kez bu sezon kupa hayali kurdu. Baştan beri en buyuk favorisi olduğu FIBA Europe Cup'ta 16 macta 15, ust uste 13 galibiyetle yarı finale cıkan, ING Basketbol Super Ligi'nde ise art arda 8, 23 haftada 20 galibiyetle lider Anadolu Efes'in tek galibiyet gerisinde ikinci sırada olan Kaf-Kaf, dunyayı sarsan koronavirus pandemisinin ulkemiz ve Avrupa'da yayılmasıyla once FIBA'dan kotu haber aldı.
  Organizasyonu 12 Mart'ta durduran FIBA, ardından finalleri yeni sezon oncesi eylul ayının sonuna erteledi. Turkiye'de salgınla 19 Mart'ta ligler durduktan sonra kararını defalarca erteleyen Basketbol Federasyonu da dun tum liglerin şampiyon ilan edilmeyip kume duşme olmadan mevcut sıralamayla sonlandırıldığını acıkladı. Buyuk umutlarla hedeflerine doğru emin adımlarla yuruduğu sezonu erken kapatmak zorunda kalan Kaf-Kaf, yeni sezonun planlarını yapmaya başlayacak. Basketbol Tahkim Mahkemesi (BAT) oyuncular ve teknik heyetlerin bu sezon sonuna kadar kalan maaşlarının karşılıklı fedakarlık yaparak odenmesi gerektiğini acıklamıştı. Yeni sezonda Ufuk Sarıca'nın sozleşmesinin devam ettiği Kaf-Kaf, yabancılardan Taylor ve M'Baye ile tekrar anlaşırken, Crocker ise sozleşmesini feshetmişti.

  İNSAN SAĞLIĞI HER ŞEHİN ONUNDE

  Pınar Karşıyaka, basketbolda sezonun koronavirus salgınıyla sonlandırılmasının ardından acıklama yaparak, insan sağlığının onemine dikkat cekti. Kaf-Kaf'ın acıklamasında, "Karşıyaka Spor Kulubu olarak sporcuların, antrenorlerin, calışanların ve taraftarların sağlığını korumak adına Turkiye Basketbol Federasyonu tarafından alınan bu kararı saygıyla karşıladığımızı ve desteklediğimizi belirtmek isteriz. Uzun sure liderliğini surdurduğumuz ve son olarak ikinci sırada bulunduğumuz ING Basketbol Super Ligi’nde sezonu belki bu şekilde noktalamak istemezdik ancak ilk gunden itibaren ifade ettiğimiz gibi insan sağlığının her şeyin onunde geldiği bir gercektir. Yanımızda olan sponsorlarımız, yoneticilerimiz, antrenorlerimiz, oyuncularımız, idari ve teknik kadromuz, taraftarlarımızla birlikte amacımız ve isteğimiz, sağlıklı gunlerde hedeflediğimiz başarıların peşinde koşmak olacaktır" ifadeleri yer aldı.

  BUYUKKARCI: "DESTEKLİYOR VE SAYGI DUYUYORUZ"

  Karşıyaka Başkanı Turgay Buyukkarcı ise, Basketbol Federasyonu'nun liglerle ilgili aldığı kararı destekleyip saygı duyduklarını acıkladı. Buyukkarcı, TBF'nin kararı sonrası yaptığı yazılı acıklamasında şu ifadeleri kullandı:

  "TBF tarafından alınan, ligimizeki tum sporcuların, antrenorlerin, calışanların ve taraftarların sağlığını korumaya yonelikbu kararı destekliyor ve saygı duyuyoruz. Hem ligde hem de Avrupa Kupası'nda sezon başından beri muhteşem bir performans sergileyen, butcesi ile oranladığımızda elde ettiği başarının hic kuşkusuz ligin zirvesinde yer aldığı, tum otoritelerin favorisi haline gelmiş takımımızda sezonun bu denli guzel gecmesinde emeği olan herkese ne kadar teşekkur etsek azdır."
Konuyu Görüntüleyenler
  There are no members to list at the moment.
Bu web sitesi çerez kullanıyor
Oturum açma bilgilerinizi saklamak, web sitesi tercihlerini kaydetmenize, içerik ve reklamları kişiselleştirmenize, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için oturum bilgilerini saklamak için çerezleri kullanıyoruz.