Menu

Threaded View

 1. #1
  Avatar Resmi
  Magazin Editor
  Magazin Habercisi
  Mesaj
  4.769
  Konu
  4756
  Üye Avatarı

  Mesaj:4.769

  Konu:4756

  Aldığı Beğeni:0  Los Angeles Lakers efsanesi Kobe Bryant ve kızı Gianna, 26 Ocak'ta helikopter kazasında hayatını kaybetmişti.


  Kobe ve Gianna dışında Orange Coast College beyzbol takımının kocu John Altobelli, kızı Alyssa Altobelli, eşi Keri Altobelli, Orange County basketbol takımının asistan kocu Christiana Mauser, Sarah Chester, kızı Payton Chester ve helikopterin pilotu Ara George Zobayan da yaşamını yitirmişti.
  Kobe'nin eşi Vanessa Bryant, Şubat ayında helikopterin pilotu Ara George Zobayan ve Island Express'e dava acmıştı.


  Vanessa Bryant davada, pilotun sisli koşullar nedeniyle sınırlı goruş alanı olan bir alana ucarak ucuş kurallarını ihlal ettiğini iddia etmişti.
  Vanessa Bryant dışında Altobelli ve Mauser aileleri de Island Express şirketinin ihmalkar ve dikkatsiz olduğunu iddia eden ayrı ayrı dava acmışlardı.
  Ara George Zobayan'ın kardeşi Berge Zobayan da Kobe'nin kazadan sorumlu olduğunu soyleyerek tepki cekmişti.
  Island Express şirketi ise konuyla ilgili davanın devam ettiğini ve sonuclanana kadar herhangi bir yorumda bulunulmayacağını bildirdi.
  Tum dunyayı yasa boğan kazada hayatını kaybedenlerin otopsi raporu acıklandı.
  KIRIK KEMİKLER, PARCALANMIŞ VUCUTLAR...

  Los Angeles Eyaleti Tıp Muhayenehanesi Koroner Burosu tarafından paylaşılan raporda kırık kemikler, parcalanmış vucutlar ve yanan elbiselerdeki ucak yakıtı kokusuyla ilgili carpıcı ifadeler yer aldı.
  Kobe Bryant'ın vucudunun tamamen yandığı ve ancak parmak izlerinden tespit edilebildiği vurgulandı.
  Ayrıca Kobe Bryant'ın vucudunda dikkat eksikliği, hiperaktivite bozukluğu ve narkolepsi tedavisinde kullanılan metilfenidat ilacı bulunduğu belirtildi.
  Raporda helikopterin pilotu Ara Zobayan'ın da vucudunda alkol ve uyuşturucuya rastlanmadığı belirtildi.


  184 MİL HIZLA DAĞA CARPTI

  Rapora gore Kobe Bryant ve arkadaşlarını taşıyan Ara George Zobayan yonetimindeki Sikorsky S-76B helikopter sabah saat 9.06'da Kaliforniya Orange County'deki John Wayne Havalimanı'ndan kalktı.
  Bin Oaks'taki Mamba Akademisi'nde bir genclik basketbol macına giden helikopter saat 10 civarında saatte 184 mil (296 km) hızla dağa carptı.
  Ulusal Ulaşım Guvenliği Kurulu uyesi Jennifer Homendy kazanın ardından duzenlediği basın toplantısında helikopterde TAWS sistemi (Arazi Onleme ve Uyarı Sistemi) bulunmadığını acıklamıştı.
  Motor arızası ve mekanik sorunların tespit edilemediği kazayla ilgili Ulusal Ulaştırma Guvenlik Kurulu'nun soruşturması devam ediyor. (Spor Arena)
Konuyu Görüntüleyenler
  There are no members to list at the moment.
Bu web sitesi çerez kullanıyor
Oturum açma bilgilerinizi saklamak, web sitesi tercihlerini kaydetmenize, içerik ve reklamları kişiselleştirmenize, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için oturum bilgilerini saklamak için çerezleri kullanıyoruz.