Menu

Threaded View

 1. #1
  Avatar Resmi
  Magazin Editor
  Magazin Habercisi
  Mesaj
  4.769
  Konu
  4756
  Üye Avatarı

  Mesaj:4.769

  Konu:4756

  Aldığı Beğeni:0  Turkiye Basketbol Federasyonu (TBF), yeni tip koronavirus (Kovid-19) salgını nedeniyle tum liglerin şampiyon ilan edilmeden ve kume duşme olmadan sonlandırıldığını duyurdu.


  TBF'den yapılan acıklamada, koronavirus tedbirleri kapsamında ertelenen basketbol liglerine ilişkin tum senaryoların değerlendirildiği ve başta ilgili bakanlıklar olmak uzere FIBA ve TBF Sağlık Kurulu ile tum kuluplerin goruşlerinin alındığı belirtildi.
  TBF Yonetim Kurulu Toplantısı'nın ardından Turk basketbolunun geleceği gozetilerek sporcu, idareci ve basketbol ailesinin sağlığını korumak amacıyla şu kararların alındığı kaydedildi:


  "Tum basketbol ligleri sonlandırılmıştır. Hicbir ligde şampiyon ilan edilmeyecektir. Sezon oncesi ilan edilen statude yer alan duşme ve cıkma işlemleri uygulanmayacaktır. Liglerin sıralaması ve kuluplerin Avrupa kupalarındaki temsil hakları mevzuata gore belirlenecek ve onumuzdeki gunlerde duyurulacaktır. Gelecek sezonun lig yapıları, kulup mali denetim ve lisans talimatı da dahil olmak uzere ilgili mevzuat hukumlerine gore oluşturulacaktır."
Konuyu Görüntüleyenler
  There are no members to list at the moment.
Bu web sitesi çerez kullanıyor
Oturum açma bilgilerinizi saklamak, web sitesi tercihlerini kaydetmenize, içerik ve reklamları kişiselleştirmenize, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için oturum bilgilerini saklamak için çerezleri kullanıyoruz.