Menu

Threaded View

 1. #1
  Avatar Resmi
  Magazin Editor
  Magazin Habercisi
  Mesaj
  4.769
  Konu
  4756
  Üye Avatarı

  Mesaj:4.769

  Konu:4756

  Aldığı Beğeni:0  Korona virus salgını nedeniyle her ulkede farklı sporlarla ilgili kararlar alınmaya başlandığına dikkat ceken Ataman, "Dunyada yaşanan COVID-19 salgını sonrasında bircok ulkede, farklı spor dallarına ilişkin kararlar alınmaya başlandı. Almanya, İspanya ve İsrail basketbol ligleri sezonları tamamlamak icin ileriye donuk oynatma planlarını, gelişmeleri tekrar gozden gecirerek gerekirse revize etme şartıyla acıkladı." dedi.


  "BEYAZ SEZON KARARI ACELE ALINMIŞ BİR KARAR"
  Ergin Ataman, "TBF’nin ulkemizde ligleri oynatmama ve beyaz sezon ilan etme kararını; bir plan uzerinde calışılmadan acele alınmış bir karar olarak goruyorum. Bu noktada eleştirimin temeli, liglerin oynanmaması değil, bilakis herhangi bir stratejik planlama uzerinde calışılmadan, surec yonetiminin yapılmamış olmasınadır. TBF, Avrupa’daki bazı ornekler gibi ligleri tamamlamak icin bir takvim acıklayabilir, o tarih yaklaştığında oluşan şartlara gore bunu tekrar gozden gecirebilirdi. Sezon boyunca yatırım yapan, hep daha iyi olmak icin cabalayan kuluplerin, sezon ortasında yatırımı kesmiş olan kuluplerle aynı beyaz sayfada değerlendirilmesinin Turk basketbolu ve lig organizasyonunun geleceği acısından sıkıntı yaratacağını duşunmekteyim. Yine aynı donemde EuroLeague organizasyonunun; insan sağlığını en ust noktada koruyan protokoller ve organizasyona talip ulkelerin devlet guvenceleriyle ve onceden detaylı calışılmış bir plan dahilinde, ligin geri kalanını 4-26 Temmuz tarihlerinde oynatabileceğine inancım tamdır." ifadelerini kullandı.


  İnsan sağlığının her turlu sportif sonuctan daha onemli olduğunun altını cizen Ataman, "Bu donemde pandemiyi yenmek ve yarattığı olumsuz havayı azaltmak noktasında geri adım atmadan, gerekli tedbirleri alarak hayatın akışını surdurmek icin calışmalarımıza her alanda tedbirle ve ozguvenle devam etmemiz gerektiği duşuncesindeyim." dedi.
Konuyu Görüntüleyenler
  There are no members to list at the moment.
Bu web sitesi çerez kullanıyor
Oturum açma bilgilerinizi saklamak, web sitesi tercihlerini kaydetmenize, içerik ve reklamları kişiselleştirmenize, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için oturum bilgilerini saklamak için çerezleri kullanıyoruz.