Menu

Threaded View

 1. #1
  Avatar Resmi
  Lima
  Mesaj
  26
  Konu
  26
  Üye Avatarı

  Mesaj:26

  Konu:26

  Aldığı Beğeni:1  90 derece zıt olduğu Koç (Ateş) burcundan alması gereken dersler

  Benlik kavramının derinliklerini...
  Bir Koç kadar olmasa da, doğru olduğuna inanıyorsanız uygun uslupla hayır demeyi bilmeli,sırf kimse üzülmesin diye sizi rahatsız eden durumlara boyun eğmemelisiniz.
  Egoizm boyuntunda olmasa da, verdiğiniz emeklerin,sunduğunuz sevginin bilincinde olmalı ve bazen ne kadar ekmek o kadar köfte misali sizi suistimal eden insanlara sert sınırlar çekmeyi öğrenmelisiniz.
  Verecekseniz en fazla 2. Şansı vermeli, tekrar yapılırsa kapınızı mühürlemeyi öğrenmelisiniz.
  Unutmayın; Kimseyi anlamak zorunda olmadığınız gibi kimseye şans vermek zorunda da değilsiniz.

  90 derece zıt olduğu Terazi burcundan (Hava) alması gereken dersler

  Uyumu ve duygusal dengeyi.
  Yuvasına çok bağlı olan evcimen Yengeçler hayatın zorlukları karşında zor şartlara uyum sağlamayı öğrenmeli, ailem olmadan yapamam mantığını bir kenara bırakmalı, bireysel olarak da pek çok koşula uyum sağlama konusunda kendilerini eğitmelidir.
  Duygusal reaksiyonları çok derin olaran yengeçler yaşadığı bir hayal kırıklığını ömürlük yapmayıp zararın neresinden dönsem kardır felsefesiyle en kısa sürede kendilerini toparlamayı öğrenmelidirler.
  Duyguların dozunu kaçırmamalı,terazinin kefelerindeki mantık-duygu ağırlığını Teraziler kadar dengeleyemeseniz de bunun için çabalamalısınız.
  Teraziler zodyağın en sosyal burçlarıdır.
  Daima sert kabuğunuzun içinde kalmamalı,her insanın sizi üzebileceği endişesiyle içinize kapanıp insanlardan uzaklaşmamalısınız.

  180 derece zıt olduğu Oğlak(Toprak) burcundan alması gereken dersler

  Zodyağın soğuk nevalesi ve en mantıklı burcu olan Oğlaklardan,Yengeçlerin mantık konusunda alması gereken önemli dersler vardır.
  Aşk insanı olan yengeçler iş ve ilişkilerini birbirinden ayırt edebilmeli, kendisine zarar olacak seviyede duygularının esiri olmamalıdır.
  Daima hisleriyle hareket etmemeli,Oğlakların realist yaklaşımlarını da hayatlarına sokup yalnızca hisleriyle değil; araştırarak,sorarak,belgeleyerek bazı olaylara şekil vermeyi öğrenmelidirler.
  Zira göksel bazı açı ve hareketlerden sezgileri her zaman doğru rehberlik etmeyebilir Yengeçlere.
  Oğlaklar kadar olmasa da,mantıklarını da gerekli ölçüde hayatlarına sokabilirlerse, hayat onlar için çok daha kolay olabilir.
Etiketler
Konuyu Görüntüleyenler
  There are no members to list at the moment.
Bu web sitesi çerez kullanıyor
Oturum açma bilgilerinizi saklamak, web sitesi tercihlerini kaydetmenize, içerik ve reklamları kişiselleştirmenize, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için oturum bilgilerini saklamak için çerezleri kullanıyoruz.