Menu

Threaded View

 1. #1
  Avatar Resmi
  Magazin Editor
  Magazin Habercisi
  Mesaj
  4.643
  Konu
  4630
  Üye Avatarı

  Mesaj:4.643

  Konu:4630

  Aldığı Beğeni:0  Yeni yılın bizlere neler getireceğini hepimiz merak ediyoruz. Bu yıl 16 Şubat'ta Cin astrolojisine gore "kopek” yılına giriyoruz. Peki binlerce yıllık mazisi bulunan Cin astrolojisine gore yeni yıl hayatımıza neler getirecek?
  Turk Cin Kultur Derneği'nin Feng Shui ve Cin Astrolojisi Uzmanı Ceren Sakin, 2018 yılı hakkında onemli acıklamalarda bulundu.

  Uyumlu ve keyifli bir yıl bizi bekliyor

  2016 ve 2017 gibi zorlayıcı iki yıldan sonra bu sene birbirleriyle uyumlu olan iki elementin etkisi icine gireceğimiz icin biraz nefes alacak gibi duruyoruz. Bu yılın elementleri arasında yıkıcı değil yapıcı dongu olmasından dolayı insanların daha uyumlu ve keyifli bir yıl gecireceklerini soyleyebiliriz. Ayrıca toprak elementinin cok guclu olduğu bir seneye girmek uzereyiz.
  Kopek yılının bu yılki elementi "yang toprak”

  Kişilik ozelliği olarak Yang toprağın yaptırım gucu cok yuksektir. Bir dağa benzetilir ve aşılması guctur. Sabittir, dunyevidir, sert mizaclıdır ve kaslarımızı temsil ettiği icin gucu de temsil eder. "Yang toprak kopek” bir de Cin Astrolojisinde başka bir tasvire daha sahiptir ki; ben buna kısaca hacı yatmaz diyorum. Kişi ne kadar buyuk bir darbe alırsa alsın sırtı yere gelmez hemen tekrar ayağa kalkacak kadar guclu ve azimli yapar.

  Kazalara dikkat

  Kopek burcunun tek sıkıntısı koruyucu meleği olmayan burclardan biridir! Toprak elementini de temsil ettiği icin bu sene kopek burcu ile catışması olan kişiler dağa cıkmamalı, ekstrem sporlar yapmamalı ve olabildiğince sağlığına dikkat etmelidir cunku bu sene cıkan sorunlarda korunma ozelliği olmayacağından dolayı yaralanmaların cok ağır olması muhtemeldir. Bunlardan korunmak icin catışması olan kişilerin tavşan sembolunu uzerlerinde taşımalarını tavsiye ederim.
  Bu sene doğal afetlerin topraktan gelmesi beklenir. Her sene geldiği bir yon vardır, orneğin gecen sene yangın felaketleri ve bıcaklanmalar beklediğimiz gibi bu sene de toprağın felaketlerine maruz kalabiliriz.

  Aşk enerjisi guneyden geliyor

  Ciftler veya romantik bir ilişki arayışında olanlar, cocuk sahibi olmak isteyenler, bu sene aşk enerjisi guneyden geliyor. Evinizin bu yonundeki bolumlere aksesuar olarak kırmızı renkte cift objeler koymak ya da Mandarin ordekleri koymak burayı aktive edecektir. Aynı zamanda senenin gok elementi olan Yang Toprak (Yin Su) gunlerinde doğanlar icin mujde! Bu sene evlilik ihtimaliniz oldukca guclu. Ciftler icin ise keyifli ve uyumlu bir sene olacağını soyleyebiliriz.
  Ekonomi ve politikada bizi neler bekliyor

  Cin takvimi 60 yıllık donguler yaptığı icin 60 yıl once o yıl neler olmuş diye bakmakta fayda var. 1958 yılında ne yazık ki Turkiye'nin ekonomisi cok iyi durumda değildi ve doların 3 liralardan 9 liralara kadar cıktığına tanıklık edilmişti. Dış ticarette acık vardı ve borclanmalar artmıştı. Dunya'da ise Vietnam savaşı surmekteydi.
  Dolayısıyla bu sene başlayan doların yukselişinin devam etme olasılığını goz onunde bulundurmakta fayda var cunku ateş elementi ekonomiyi destekler ve 2017'de iyice gucsuzleşen ateş elementi bir kac sene yanımıza uğramayacak. Bu sebeple ekonomide cekimserlik ve korkular baş gosterebilir.

  Kimler para kazanacak

  Element dongusune gore ağac elementi toprak elementini yonetir buna ağac elementinin parası diyebiliriz. Bu sebeple, ağac elementine ait sektordekiler gecen senenin aksine para kazanacak gibi gozukuyorlar. Kimdir bunlar? Tekstil, yayın kuruluşları, medya, ic mimari, peyzaj ve yiyecek sektorudur.
  Metal elementine ait sektorler ise Toprak tarafından cok destekleniyor ama ne yazık ki bu destek iş ve performans anlamında olup, sonuc icin biraz beklemeleri gerekecek. Evet, cok yoğun calışacaklar ve desteklenecekler ama paraya donmesi icin biraz vadeye ihtiyac duyacaklar. Bu sektorler; muhendislik, bilgisayar, otomotiv ve bankacılık.
  Ateş elementine ait sektorler icin de aynısını soyleyebiliriz cunku ateş elementi de toprak elementini destekler. Dolayısıyla toprakla pozitif bir etkileşimleri vardır. Cok calışacaklarını ve aktif olacaklarını soyleyebiliriz ama aynı metal elementi gibi nakde cevirmeleri bir surec alacaktır. Bu sektorler, borsa, finans, kimya, eğlence ve enerji sektorleridir.
  Toprak elementi icin toprak rakip anlamına geleceğinden toprak elementinin sektorundekiler cok rakip ortamına maruz kalacaklardır. Bu sebeple kar bolunecek diyebiliriz. İnşaat, madencilik, otelcilik, gayrimenkul gibi...
  Diğer sektorler bu sene ne yazık ki cok desteklenemiyor. Bu sene bazı kayıplar ve zorlanmalar yaşayabilirler.
  Bu sene bereket, kapısı guneydoğu yonune bakanlardan yana. Orneğin salonunuz gibi evinizin sık kullanılan bolumleri guneydoğu yonundeyse ve onu de acık ise bereket sizinle olacak demektir.
Konuyu Görüntüleyenler
  There are no members to list at the moment.
Bu web sitesi çerez kullanıyor
Oturum açma bilgilerinizi saklamak, web sitesi tercihlerini kaydetmenize, içerik ve reklamları kişiselleştirmenize, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için oturum bilgilerini saklamak için çerezleri kullanıyoruz.