Menu

Threaded View

 1. #1
  Avatar Resmi
  Magazin Editor
  Magazin Habercisi
  Mesaj
  4.668
  Konu
  4655
  Üye Avatarı

  Mesaj:4.668

  Konu:4655

  Aldığı Beğeni:0  Apple Watch'un sevilen EKG ozelliği, Sağlık Bakanlığı'ndan gerekli izinlerin alınmasının ardından nihayet Turkiye'de kullanıma sunuldu.
  Uzunca bir suredir beklenen elektrokardiyogram ozelliği; iOS 13.4 ve watchOS 6.2 guncellemelerinin yayınlanması ile birlikte, Apple Watch Series 4 ve Apple Watch Series 5 aygıtları icin aktif edildi.
  watchOS 6.2 surum notları aşağıdaki gibidir.
  watchOS 6.2; yeni ozellikler, iyileştirmeler ve hata duzeltmeleri icerir:
  İlginizi Cekebilir iPhone'ları araba anahtarına donuşturen CarKey ozelliği calışırken goruntulendi Apple Watch uygulamaları icin uygulama ici satın alım ozelliğini sunar Wi-Fi bağlantısından Bluetooth bağlantısına gecildiğinde muzik calmanın duraklamasına neden olan bir sorunu duzeltir Apple Watch Series 4 veya daha yenisindeki EKG uygulaması artık Şili’de, Yeni Zelanda’da ve Turkiye’de kullanılabilir Duzensiz kalp ritim bildirimleri artık Şili’de, Yeni Zelanda’da ve Turkiye’de kullanılabilir Ayrıca Bkz. "iOS&iPadOS 13.4 guncellemesi cıktı! İşte yenilikler "
  Apple Watch EKG ozelliğini kullanmak icin

  Apple Watch Series 4 ve 5 cihazlarında EKG olcumu yapabilmek icin parmağınızı cihazın sağında yer alan Digital Crown'a 30 saniye boyunca basılı tutmanız gerekiyor. Bunu yaptığınızda saat, parmağınızdan kalbinize gonderdiği elektrik sinyalleri ile 30 saniyelik cok kısa bir zaman diliminde kalp ritminizin grafiğini cıkartabiliyor. Ayrıca bu işlemle elde ettiğiniz dokumanları saklayabiliyor ve doktorunuzla PDF formatında paylaşabiliyorsunuz.
  iPhone’unuzda Sağlık uygulamasını acın, sonra EKG’yi ayarlamak icin ekrandaki adımları izleyin. (Ayarlama istemi gormuyorsanız, sağ altta Goz At’a dokunun, Kalp’e dokunun, sonra Elektrokardiyogram (EKG) seceneğine dokunun.) Apple Watch’unuzda EKG uygulamasını acın. Kollarınızı bir masaya veya kucağınıza koyun. Diğer elinizle, parmağınızı Digital Crown’un uzerinde basılı tutun, sonra Apple Watch’un EKG’yi kaydetmesini bekleyin. (Oturum sırasında Digital Crown’a basmanız gerekmez.) Duzensiz kalp ritmi bildirimleri de kullanıma sunuldu

  EKG ozelliğinin yanı sıra, duzensiz kalp ritmi bildirimleri de artık Turkiye'de kullanılabilir durumda.
  Apple Watch Series 1 veya daha yeni Apple Watch modellerinde bulunan optik kalp sensorunden yararlanan duzensiz ritim bildirimi ozelliği; zaman zaman arka planda kalp ritminizi kontrol ederek, atriyal fibrilasyon olabilecek duzensiz kalp ritmi belirtilerinizi saptıyor ve minimum 65 dakika boyunca yapılan beş ritim kontrolunde duzensiz bir ritim algıladığında bildirim gondererek sizi uyarıyor.
  Duzensiz kalp ritmi bildirimlerini acmak icin aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:
  iPhone’unuzda Apple Watch uygulamasını acın. Saatim’e dokunun, sonra Kalp’e dokunun. Sağlık’ta Duzensiz Ritim Bildirimlerini Ayarla’ya dokunun, sonra ekrandaki yonergeleri izleyin.

  Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu arkadaşınıza postalayın. Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
  istediğiniz zaman (cevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
Konuyu Görüntüleyenler
  There are no members to list at the moment.
Bu web sitesi çerez kullanıyor
Oturum açma bilgilerinizi saklamak, web sitesi tercihlerini kaydetmenize, içerik ve reklamları kişiselleştirmenize, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için oturum bilgilerini saklamak için çerezleri kullanıyoruz.