Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

PC'lere Koronavirus dopingi

Magazin Editor

Magazin Habercisi
Katılım
28 Mar 2019
Mesajlar
7,951
Web sitesi
www.magazin.biz.tr
pc-lere-koronavirus-dopingi.jpg

Global PC piyasasının 2020'nin ucuncu ceyreğinde gecen seneki aynı doneme kıyasla yuzde 13 buyuduğu ortaya cıktı. Canalys'e gore 79,2 milyon cihaz satıldı ve boylelikle son 10 yıldaki en buyuk buyume gozlendi.
Yılın ilk ceyreğinde zayıf kalan sevkiyatlar, ikinci ceyrekte guc kazandı ve PC pazarı, ucuncu ceyrekte iyice guclendi. COVID-19'un bircok calışanı evden calışmaya zorlamasıyla notebook sevkiyatları, 64 milyon birime ulaştı. Laptop ve mobil iş istasyonu sevkiyatları onceki yıla gore yuzde 28,3 artış gosterirken masaustu ve masaustu iş istasyonlarının sevkiyatlarının yuzde 26 gerilediği gozlendi.
Ucuncu ceyrekte markalara baktığımızda Lenovo, sevkiyatlarındaki yuzde 11,4'luk artışla 19 milyon cihaz dağıttı ve ilk sıraya yerleşti. İkinci sıradaki HP, yuzde 11,9'luk bir buyume elde etti ve 18,7 milyon cihaz sevketti. Dell, onceki seneye gore yuzde 0,5 gerileyerek dorduncu sırada yer aldı. Apple ve Acer, sırasıyla yuzde 13,2 ve yuzde 15 buyume kaydederek sırasıyla dorduncu ve beşinci sırada yer aldılar.
Canalys araştırma direktoru Rushabh Doshi, "bu pandeminin insanların calışma, oğrenme ve işbirliği yapma şekli uzerindeki kalıcı etkileri, onumuzdeki yıllarda PC satıcıları icin onemli fırsatlar yaratacaktır," dedi.
sizlere www.magazin.biz.tr farkıyla sunulmuştur