Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Eveptin 300 mg 50 film tablet

Magazin Editor

Magazin Habercisi
Katılım
28 Mar 2019
Mesajlar
7,951
Web sitesi
www.magazin.biz.tr
ATC: N03AX12
BARKODU: 8699724090392
FİYATI: 21,29TL
ETKEN MADDE: Gabapentin – gabapentin
URETİCİ: ASET
Antiepileptik. Epilepside 6 yaş uzeri cocuklar başlangıc 10-15 mg/kg/gun, idame 25-35 mg/kg/gun (iki veya uce bolerek). Yetişkinde başlangıc dozu gunde 300 – 600 mg, 3600 mg’a kadar yukseltilebilir. Noopatik ağrda yetişkinlerde başlangıc 900 mg’dır. Gebelik kategorisi C. Anne sutune gecer.
Kontrendikasyonlar; aşırı duyarlılık, akut pankreatit. Etkileşim; antiasitler, bitkisel urunler olan kediotu, sarı kantaron, kava biberi ve gotu kola, cuha ciceği, alkol.
[h=2]YAN ETKİLERİ[/h] viral enfeksiyonlar, solunum yolu enfeksiyonu, idrar yolu enfeksiyonu, enfeksiyon, otit media, lokopeni, trombositopeni, allerjik reaksiyonlar, iştahsızlık, iştah artması, duygusal labilite, depresyon, anksiyete, sinirlilik, anormal duşunce, halsizlik, baş donmesi, somnolans, ataksi, baş ağrısı, amnezi, konvulsiyon, gorme bozuklukları, periferal odem, vazodilatasyon, hipertansiyon, kusma, bulantı, diyare, karın ağrısı.Kısıtlamalar SGK SUT EK-4/F Ayakta tedavide sağlık kurulu/uzman hekim raporu ile verilebilecek ilac. 4. 2.35 -Noropatik ağrı ve fibromiyaljide ilac kullanım ilkeleri 4.2.35.A – Noropatik ağrıda ilac kullanım ilkeleri (1) Gabapentin; noroloji, beyin cerrahisi, fiziksel tıp ve rehabilitasyon, anestezi ve reanimasyon, immunoloji, cilt hastalıkları, romatoloji, ortopedi, geriatri veya endokrinoloji ve metabolizma hastalıkları uzman hekimi tarafından veya bu uzman hekimlerden birinin duzenlediği uzman hekim raporuna dayanılarak tum hekimlerce recete edilebilir.
(2) Pregabalin (kombinasyonları dahil); ucuncu basamak sağlık kurumlarında romatoloji, anestezi ve reanimasyon, immunoloji, cilt hastalıkları, endokrinoloji ve metabolizma hastalıkları, noroloji, fiziksel tıp ve rehabilitasyon, nefroloji, ortopedi, geriatri ve beyin cerrahisi uzman hekimleri tarafından veya bu uzman hekimlerden birinin duzenlediği uzman hekim raporuna dayanılarak tum hekimlerce recete edilebilir. (3) Duloksetin; diyabetik periferal noropatik ağrı tedavisinde; endokrinoloji ve metabolizma hastalıkları uzman hekimleri tarafından veya ucuncu basamak sağlık kurumlarında noroloji uzman hekimleri tarafından recete edilir. Bu basamaklarda ve bu uzman hekimler tarafından duzenlenen uzman hekim raporuna dayanılarak da tum hekimlerce recete edilebilir. (4) Alfa lipoik asit (kombinasyonları dahil); a) Diyabetik noropatik ağrı ve periferal diabetik polinoropati semptomlarının tedavisinde; noroloji, beyin cerrahisi, fiziksel tıp ve rehabilitasyon, anestezi ve reanimasyon, immunoloji, romatoloji, ic hastalıkları veya endokrinoloji ve metabolizma hastalıkları uzman hekimi tarafından veya bu uzman hekimlerden birinin duzenlediği uzman hekim raporuna dayanılarak tum hekimlerce recete edilebilir. b) Noropatik ağrıda; noroloji, beyin cerrahisi, fiziksel tıp ve rehabilitasyon, anestezi ve reanimasyon, immunoloji, cilt hastalıkları, romatoloji, ortopedi veya endokrinoloji ve metabolizma hastalıkları uzman hekimi tarafından veya bu uzman hekimlerden birinin duzenlediği uzman hekim raporuna dayanılarak tum hekimlerce recete edilebilir.
4.2.35.B-Kronik kas iskelet ağrısı ve fibromiyaljide ilac kullanım ilkeleri (1) Prospektusunde kronik kas iskelet ağrısı ve/veya fibromiyalji endikasyonu olan ilaclar; romatoloji, ortopedi, fizik tedavi ve rehabilitasyon ve algoloji uzmanları tarafından veya bu hekimlerden birinin duzenlediği uzman hekim raporuna dayanılarak yine bu hekimlerce recete edilebilir. 4. 2.25 – Antiepileptik ilacların kullanım ilkeleri (1) Yeni nesil antiepileptikler (lamotrigin, topiramat, vigabatrin, levatirasetam, gabapentin) noroloji, beyin cerrahisi, fiziksel tıp ve rehabilitasyon, cocuk sağlığı ve hastalıkları, psikiyatri uzman hekimleri tarafından veya bu uzman hekimler tarafından duzenlenen ilac kullanım dozu ve suresini belirten uzman hekim raporuna dayanılarak diğer hekimler tarafından da recete edilebilir. (2) Pregabalin (kombinasyonları dahil) ve zonisamit, noroloji uzman hekimi tarafından veya bu uzman hekimce duzenlenen uzman hekim raporuna dayanılarak tum hekimler tarafından recete edilebilir. (3) Pregabalin (kombinasyonları dahil) yaygın anksiyete bozukluğu endikasyonunda odenmez. (4) Lakozamid; 16 yaş ve uzerindeki parsiyel başlangıclı epilepsi hastalarında ikincil jeneralize olan veya olmayan nobetlerin tedavisinde, en az iki antiepileptik ilacın en az 6 ay sureyle tek başına veya kombine kullanımından sonra tedaviye yanıt alınamayan hastalarda ek tedavi olarak, bu durumların belirtildiği noroloji uzman hekim raporuna dayanılarak tum uzman hekimlerce recete edilebilir.